PKK'nın yayın organından 'kundaklama' itirafı!

PKK'nın yayın organından 'kundaklama' itirafı!.23596
  • Giriş : 30.12.2007 / 16:38:00

Araç kundaklama olayları gözleri terör örgütü PKK'ya çevirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Örgüt, kendi sitesinden olaya ilişkin bir açıklama yapmazken; yandaşları kundaklamaları tepki amaçlı yapıyor.

Aralık ayında ülke genelinde 95'in üzerinde araç, kundaklamalar nedeniyle zarar gördü. Diyarbakır'da da dün gece saatlerinde Suriçi semtinde park halindeki bir otomobil, molotof kokteyli atılarak yakıldı. Sahibi tarafından haber verilmesi üzerine olay yerine gelen polis ve itfaiye ekipleri, yanan aracı söndürdü. Emniyet güçleri olay üzerine çevrede geniş çaplı araştırma yaptı.

Güvenlik güçlerinin 16 Aralık'ta terör örgütü PKK'nın kamplarının bulunduğu Kandil Dağı'na havadan operasyon düzenlemesinin ardından araç kundaklama olayları da arttı. Terör örgütünün televizyonu Roj Tv, kundaklama haberlerini "Türkiye'de sınır ötesi operasyonlara tepki amaçlı araçlar yakılıyor" şeklinde veriyor. Televizyon, bazı yakma olaylarını da kendilerine sözde 'Apocu Gençlik İnisiyatifi' diyen grup tarafından üstlenildiğini belirtiyor.

Örgüt yanlısı siteler ise kundaklama haberlerini flash gelişme olarak duyuruyor. Ankara'da yakılan araçla ilgili verilen haberde ise, "Gece saatlerinde park halindeki bir minibüs Kürt gençleri tarafından ateşe verildi" ifadeleri kullanıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious