PKK'nın yöneticisi öldürüldü

PKK'nın yöneticisi öldürüldü.10556
  • Giriş : 24.05.2009 / 20:15:00

TSK'nın Diyarbakır'ın Lice ilçesinde ölü ele geçirdiği teröristlerinden birinin PKK'nın üst düzey yöneticisi olduğu belirlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Nisan ayında Lice ilçesinde 9 askeri şehit eden saldırı emri veren terör örgütü PKK'nın sözde yürütme konseyine bağlı YJA-STAR (Özgür Kadın Birliği) Askeri Konsey Üyesi Beritan Hevi kod adlı Leyla Şanlı ve sözde bölge komutanı Ali Gever kod adlı Ali İhsan İke ölü ele geçirildi.

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde Nisan ayında meydana gelen mayınlı saldırıda 9 Mehmetçik şehit düşmüştü. Lice- Genç karayolunun Tuzköy kavşağında yapılan hain saldırının emrini veren terör örgütü PKK'nın üst düzey yöneticisi ile sözde bölge komutanı ölü ele geçirildi. Lice kırsalında 21 Mayıs'ta yaklaşık bir saat süren çatışmadan sonra akşam saatlerinde tekrar temas sağlandı. İkinci çatışmadan sonra operasyon bölgesi genişletildi. Yaklaşık 10 saat süren çatışmanın ardından terör örgütü PKK mensubu 4 terörist öldürüldü.

Teröristlerden birinin PKK'nın sözde Yürütme Konseyine bağlı YJA-STAR Askeri Konsey üyesi Beritan Hevi kod adlı Leyla Şanlı (31), sözde bölge komutanı Ali Gever kod adlı Ali İhsan İke, Sema Siirt kod adlı Zübeyde Çetinkaya ve Rüstem Rojhilat kod adlı Settar Alizade olduğu öğrenildi.

Ölü ele geçirilen PKK'ın üst düzey yöneticisi Leyla Şahin 1993 yılında Şemdinli ilçesinde PKK'ya katıldı. Örgütün Zagros, Metina, Kandil kamplarında eğitim alan Şahin, bu kampların yanı sıra Diyarbakır sözde eyaletlerinin sorumlusu oldu. İki yıl önce de terör örgütü PKK'nın kadınlarından yapılanan ve yürütme konseyi başkanı teröristbaşı Murat Karayılan'a bağlı faaliyet gösteren YJA-STAR'ın askeri konsey üyeliğine getirildi.

Sözde bölge komutanı Ali İhsan İke ise 1996 yılında terör örgütüne katıldı. İke, Zagros, Hınere, Kandil ve Diyarbakır'da sözde takım komutanlığı ve cephe sorumluluğu görevlerinde bulundu. Zübeyde Çetinkaya ise 1997 yılında örgüte katıldı. Kandil, Kerkük, Kelaşin ve Zagros kamplarında eğitim aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*