PKK'ya ait 150 kilo esrar ele geçirildi

  • Giriş : 25.01.2008 / 10:45:00

Ekonomik darboğazdan kurtulmak için uyuşturucu ticaretini yoğunlaştıran terör örgütü PKK'ya güvenlik güçleri büyük darbe vurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Güvenlik güçlerinin Bingöl'de düzenlediği operasyonda terör örgütüne ait 150 kilo esrar ele geçirildi.

Sınır ötesi operasyonlarla terör örgütüne büyük darbeler vuran güvenlik güçleri, örgütün ekonomik gelirlerini de yok etmeye çalışıyor. Özellikle uyuşturucu ticaretinden gelir etmeye çalışan terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda, uyuşturucu maddeleri ele geçirildi. 23 Ocak 2008 günü Bingöl'ün Genç ilçesi Bulgurluk bölgesinde icra edilen orta çaplı operasyon kapsamında yapılan aramalarda; terör örgütüne ait 150 kilogram esrar, 200 gram toz esrar, 6 kilogram Hint keneviri tohumu yakalandı.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, operasyon bölgesinde 1 adet tam otomatik av tüfeği, patlayıcı madde yapımında kullanılan çeşitli malzemelerin de ele geçirildiği bildirildi. Açıklamada, "Ele geçirilen maddelerin terörün uyuşturucu ticareti ile finanse edildiğini bir kez daha teyit etmekte ve PKK / KONGRA-GEL terör örgütünün bu maksatla geniş bir suç şebekesi oluşturduğunu göstermektedir. Türk Silahlı Kuvvetleri, eli kanlı PKK terör örgütü ile ona hizmet eden çevrelerle mücadelesini kararlılıkla sürdürürken, işledikleri insanlık suçlarını iç ve dış kamuoyunun bilgisine sunmaya devam edecektir." ifadeleri kullanıldı.

cihan

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious