PKK'ya ait 23 kilo patlayıcı bulundu

  • Giriş : 03.03.2007 / 00:00:00

PKK'ya yönelik yaplan operasyonlarda örgüt tarafından kullanılan 4 mağarada 23 kilogram patlayıcı madde ile mühimmat ele geçirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mardin'in Nusaybin ilçesinde güvenlik güçlerince icra edilen arazi arama ve tarama faaliyeti sırasında, terör örgütü mensuplarınca kullanıldığı tespit edilen 3 mağarada 23 kilogram patlayıcı madde, çeşitli silahlara ait 116 adet fişek, 1 adet gece görüş gözlüğü, 1 adet el bombası, çok miktarda pil, telsiz bataryası ve elektrik kablosu ile çeşitli yaşam malzemesi ele geçirildi.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, patlayıcı madde ve mühimmat hakkında adli işlemlere başlanılırken, diğer malzemelerin bulunduğu bölgede etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Diyarbakır'ın Dicle ilçesinde ise terör örgütü mensuplarınca kullanıldığı belirlenen mağarada 4 adet telsiz bataryası, patlayıcı madde yapımında kullanılmak üzere üzeri kesilmiş 1 adet büyük tüp ve çeşitli yaşam malzemeleri ele geçirildi. Ele geçirilen malzemelerin uzman ekipler tarafından etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious