PKK'ya ait 41 kilo eroin, 63 kilo esrar ele geçirildi

PKK'ya ait 41 kilo eroin, 63 kilo esrar ele geçirildi .26357
  • Giriş : 18.11.2007 / 10:41:00

'Narko Terör' kod adlı operasyonda, PKK'ya ait olduğu belirtilen 41 kilo eroin ve 63 kilo toz esrar ele geçirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Van'ın Başkale ilçesinde düzenlenen 'Narko Terör' kod adlı operasyonda, terör örgütü PKK'ya ait olduğu belirtilen 41 kilo eroin ve 63 kilo toz esrar ele geçirildi.

Van'ın Başkale ilçesinde, son zamanlarda sınırda kaçakçılık yaparak geçimini sağlamaya çalışan vatandaşlardan haraç toplayan PKK terör örgütü, vatandaşların bu parayı vermek istememesi üzerine sivil vatandaşları rehin alarak İran topraklarında bulunan Kelereş kampına kaçırdı.

Bunun üzerine, bölgede teröristlere yönelik operasyonlar başlatan Jandarma, edindiği istihbarat çalışmaları sonucu teröristlerin Avrupa'ya pazarlanmak üzere hazırladıkları uyuşturucuları, bölgede operasyonlar olduğu için sınıra yakın dağlık kesimlerde sakladığını belirledi. Jandarmanın yaptığı çalışmalardan sonra sınıra sıfır olan bölgede "Narko Terör" operasyonu başlatıldı.

Jandarmanın yaptığı istihbarat çalışmalarıyla gidilen bölgede herhangi olumsuz bir durumla karşılaşılmaması için, önce teslim ol çağrısında, ardından uyuşturucu madde bulunduğu değerlendirilen noktaya doğru taciz atışında bulunuldu.

Yapılan çağrılara herhangi bir cevap gelmeyince Jandarma Komutanlığı sivil ekipleri geniş güvenlik önlemleri altında alanda uyuşturucu madde aradı. Belli bir süre sonra kayalıkların içine zulalanmış ve üzeri taşlarla örtülmüş 2 çuval bulundu.

Ekiplerin olay yerinde yaptığı incelemelerden sonra dağlık kesimde kayalıkların arasına zulalanmış halde 41 kilo saf eroin ve 61 kilo toz esrar ele geçirildi. Esrar paketlerinin üzerinde bulunan İran yazıları gözlerden kaçmadı.

Jandarmanın yaptığı "Narko Terör" operasyonundan sonra ele geçirilen uyuşturucu maddeler, gerekli tahkikatların yapılması için Başkale İlçe Jandarma Komutanlığı'na getirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious