PKK'ya ait anti personel mayını bulundu

  • Giriş : 14.02.2007 / 00:00:00

Terör örgütü PKK'ya yönelik Şırnak başta olmak üzere bölgede operasyonlar devam ederken; örgüte ait çok sayıda yaşam malzemesi ile patlayıcı madde ele geçirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Batman'ın Hasankeyf ilçesi dağlık arazi kesiminde güvenlik güçleri tarafından yapılan arama ve tarama faaliyeti esnasında, PKK / KONGRA - GEL terör örgütü mensupları tarafından yol üzerine tuzaklanmış anti personel mayın bulundu. Anti personel mayın uzman ekipler tarafından imha edildi.

Tunceli dağlık arazi kesiminde icra edilen arazi arama tarama faaliyeti esnasında ise terör örgütü mensuplarınca kullanılan 2 adet sığınak içerisinde, çeşitli yaşam malzemesi ve tuzaklanmış el bombası düzeneği ele geçirildi.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, sığınaklar, el bombası düzeneği ve yaşam malzemelerinin kullanılmaz hale getirildiği bildirildi.

Şırnak'ın dağlık arazi kesiminde icra edilen arazi arama tarama faaliyeti esnasında da, bir sığınak içerisinde terör örgütüne ait bir adet RPG-7 roketatar silahı ile bu silaha ait mermi ve sevk fişekleri, 2 adet Law silahı ve bol miktarda hafif silah mühimmatı ele geçirildi. Ele geçirilen malzemeler adli makamlara teslim edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious