PKK'ya ait patlayıcı mühimmat ele geçirildi

  • Giriş : 01.12.2006 / 00:00:00

Güvenlik güçlerinin terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonları sürerken, arazi arama taramaları sırasında ise çok sayıda örgüte ait patlayıcı mühimat ele geçirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Van'ın Çatak ilçesi dağlık arazi kesiminde arama ve tarama faaliyeti yürüten güvenlik güçleri tarafından, PKK / KONGRA - GEL terör örgütüne ait, bin 761 adet Bixi Makina Tüfeği fişeği, 2 adet dinamit lokumu, 10 metre saniyeli fitil ve 1 adet el yapımı patlayıcı madde düzeneği ele geçirildi. Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, ele geçen malzemelere gerekli yasal işlemlerin yapıldığı bildirildi.

Hatay'ın Dörtyol ilçesi dağlık kesiminde ise güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi arama ve tarama faaliyeti esnasında terör örgütü mensupları tarafından patikaya yerleştirilen ve 200 gram C-4'den oluşan el yapımı patlayıcı madde bulundu. Patlayıcı madde düzeneği herhangi bir can ve mal kaybına neden olmadan etkisiz hale getirildi.

Siirt'in Eruh ilçesi dağlık arazi kesiminde de, arama ve tarama faaliyeti yürüten güvenlik güçleri tarafından terör örgütüne ait muhtelif gıda ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Tüm malzemelerin yerinde imha edildiği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious