PKK'ya ait patlayıcılar imha edildi

  • Giriş : 11.10.2006 / 00:00:00

Güvenlik güçlerinin Bingöl'de yürüttüğü operasyonlarda PKK/Kongra-Gel terör örgütüne ait birçok sığınak ve patlayıcı madde bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Tespit edilen sığınak içerisinde çok sayıda yiyecek, giyecek ve tıbbi malzeme bulunduğu bildirildi.
Yine 8 Ekim'de Adaklı ilçesi kırsalında terör örgütü mensupları tarafından, araziye döşenen uzaktan komutalı patlayıcı madde, güvenlik güçleri tarafından bulundu. Güvenlik güçlerinin terör örgütüne yönelik operasyonları bununla kalmadı. 5 Ekim'de Bingöl merkezde, terör örgütü mensuplarına ait sığınakta muhtelif yaşam malzemeleri bulundu. 4 Ekim'de de Genç bölgesinde dağlık arazide icra edilen arama-tarama faaliyeti esnasında bulunan terör örgütüne ait mağara ve sığınaklardaki muhtelif yaşam malzemeleri ele geçirildi.3 Ekim'de yürütülen operasyonlarda Genç ilçesinde, terör örgütü mensuplarınca hazırlanmış olan basma tipi el yapımı patlayıcı madde düzeneği tespit edildi. Olay yerinde yapılan araştırmada, ayrıca 1,5 kg plastik patlayıcı, 1 kg amonyum nitrat ve 30 santimetre elektrik kablosu bulundu.
Güvenlik güçlerinden ağır darbeler alan terör örgütü üyesi 5 kişi, 29 Eylül'de Servi beldesine bağlı Yatağansöğüt köyünde bir vatandaşa ait bakkalın kapısını kırıp muhtelif cins gıda maddesi gasp etti.
26 Eylül'de Yayladere bölgesinde icra edilen arazi arama-tarama faaliyeti esnasında, pet şişe içerisine tuzaklanmış patlayıcı madde, 140 metre elektrik kablosu, 20 adet büyük ve 10 adet orta boy pil, 1 metre infilak fitili, 1 adet gündüz el dürbünü ile çok miktarda mühimmat, giyim ve yaşam malzemeleri ele geçirildi. 7 Eylül Bingöl ili sınırları içerisinde yapılan arazi arama ve tarama faaliyeti esnasında terör örgütü mensupları tarafından döşenen, 5 ayrı noktada 9 adet mayın ve 6 sığınak bulundu.
Yürütülen operasyonlarda bulunan sığınakların kullanılmaz hale getirildiği ve patlayıcı maddelerin de can ve mal kaybı olmadan imha edildiği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious