PKK'ya giden katırlar Muğla'yı karıştırdı

PKK'ya giden katırlar Muğla'yı karıştırdı.15989
  • Giriş : 02.06.2009 / 10:57:00

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, Muğla'dan yasadışı yollarla Van'a götürülen ve terör örgütünün karakol baskınlarında ağır silahları taşıttığı katırların peşine düşünce çarpıcı bilgilere ulaştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

SABAH, Muğla'dan yasadışı yollarla Van'ın Başkale ilçesine götürülen ve terör örgütünün karakol baskınlarında ağır silahları taşıttığı katırların izini sürdü.

İhbar mektupları üzerine Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker'in Diyarbakır Valiliği'ne "Gizli" ibaresiyle 27 Mayıs'ta yazı yazarak, Fethiye'nin köylerinden toplanan katırları yasadışı yollarla bölgeye götüren Ferzande Türk'ün güvenlik soruşturmasının yapılmasını istediği ve bu kişinin PKK sempatizanı çıktığı öğrenildi.

Geçtiğimiz aralık ayında ortaya çıkan skandalın ardından müfettiş raporu hazırlayan Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Teftiş Kurulu'nun Başkanı Metin Süerdem, şu bilgileri verdi: "Ferzande Türk, Fethiye'den 160 katır götürmüş, 'köylerde sattım' diye beyan etmiş. Bu köylerde böyle bulgu tespit edemedik. Fethiye İlçe Tarım Müdürlüğü'nde görevli Zafer Büyükçalık ve Halil Yungucu adlı veterinerlerimizin sorumlulukları tespit edildi. Olmayan katırları varmış gibi göstererek veterinerleri kandırmışlar ve onlara menşei şehadetnamesi almışlar. Muğla İl Müdürü'nü görevden alacağım."

Sabah

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*