PKK'ya inat, okul yeniden açıldı

PKK'ya inat, okul yeniden açıldı.15982
  • Giriş : 25.12.2008 / 20:40:00

Bitlis'te terör örgütü PKK'nın 15 yıl önce kızları Betül ile birlikte şehit ettiği öğretmenler Bayram ve Yasemin Tekin'in görev yaptıkları, PKK tarafından yakılan okul, Bağcılar Belediyesi tarafından onarılarak eğitime açıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bitlis'in Yolalan beldesine bağlı Düzköy'de 1993 yılında PKK'lı teröristlerin, öğretmen Bayram Tekin eşi öğretmen Yasemin Tekin ve kızları Betül'ü şehit ettikten sonra ateşe verdikleri okul, 15 yıl sonra Bağcılar Belediyesi tarafından onarılarak eğitime açıldı.

İstanbul'da kurulan Düzköy Derneği'nin daveti üzerine köy okulunu ziyaret eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, okulun yapımını üstlenerek tekrar eğitime kazandırdı. Okulda yapılan törende konuşan Bitlis Milli Eğitim Müdürü M.Emin Korkmaz, okulu şehit öğretmenlerin anısına yenilediklerini belirterek, duyarlılık gösteren Lokman Çağırıcı'ya teşekkür etti. Hatice Çağlayan adlı öğrenci de “Okulumuzun tekrar eğitime açılmasından çok mutluyuz. Okulumuzu artık daha çok seviyoruz. Artık ne çatısı damlıyor ne de pencerelerinden soğuk hava geliyor. Tuvaletten oyun parkına, yeni sıralardan bilgisayara kadar her şeyimiz var. Biz de birer öğretmen olup ülkemizin en ücra yerlerinde hizmet etmek istiyoruz” dedi.

Bitlis'i ziyaretleri esnasında köy okulunu da ziyaret ederek yapımını üstlenen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı da “Okulun külleri hâlâ duruyordu. Gönlümüz okulun bu halde kalmasına razı olmadı. Ülkemizin bütün çocuklarının eşit şartlarda eğitim alması gerektiğine inanıyoruz. Bu inançla okulun tekrar eğitime açılmasından büyük mutluluk duyuyorum. Çocuklarımızın okullarına kavuşmasından yaşadıkları mutluluklarını görmemiz bile bizim için yeterli. Çünkü belediye olarak eğitime büyük destek veriyoruz. Bağcılar'daki bütün sınıfları bilgisayar ve projeksiyon cihazlarıyla donattık. Güvenliğini sağlamak amacıyla mobese kameraları kurduk. Bütün okullarımızı eksikliklerini ihtiyaçlarını gücümüz ölçüsünde gidermeye çalışıyor ve yeni okullar kazandırıyoruz” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*