PKK'ya karşı devlet kadrosu planı

PKK'ya karşı devlet kadrosu planı.9279
  • Giriş : 12.04.2008 / 21:26:00

Emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu, terör örgütü PKK ile mücadelede başarılı olabilmek için yeni siyasi örgütlenme ile yeni bir siyasi önderliğin gerektiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türk Ocakları Bolu Şubesi'nin, Bolu Kültür Merkezi'nde düzenlediği `Milli Meseleler' konulu konferansa konuşmacı olarak Emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu katıldı. Konferansa Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Öztürk, AİBÜ Rektörü Prof.Dr. Atilla Kılıç, Bolu Barosu Başkanı Gazanfer Günler, Bolu Türk Ocağı Başkanı Prof.Dr. Atilla Semerciöz ve çok sayıda kişi katılırken, Pamukoğlu kürsüye çıkarken salonu dolduranlar tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı.

Hükümetin terör örgütü PKK ile mücadeledeki tavrını eleştiren Emekli Tümgeneral Pamukoğlu, cesur kadrolara ihtiyaç olduğunu söyledi. Irak'ın güneyinde Kürt devletinin kurulduğunu savunan Pamukoğlu, "PKK'nın bizim topraklarda, Kuzey Irak ve İran'da 13 bin silahlı adamı var. Gayri nizami harp usulleri ile çarpışıyorlar. Adamların muharebe taktiği var, pusu ve baskın. PKK bizim topraklarımızda bağımsız devleti şekillendirmek istiyor. ABD, Avrupa siyasi ve lojistik desteğini bunun içine alıyor. Adamlar güneyde Kürt devletini kurdu. Bizden 126 şirket orada Kürdistan'ın altyapısını yapıyor. Onların binalarının çimleme işlerini yapmak için de şirketler kuruyorlar" dedi.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin her işin üstesinden gelebileceğini bildiren Emekli Tümgeneral Pamukoğlu, şöyle devam etti:

"Kuzey Irak harekatından 7 günde çıkarsın. O kadar belli ki, o kadar net ki her şey. Sonbahar kabakları vardır, onlar kadar açık ve net kardeşim. Hiç bir bilinmezlik yok. Yapılacak olan şu; Biz bu işlerin üstesinden geliriz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bunun tersini düşünenin alnını karışlarım. Ama bu kolay olmaz, kolay olmayacak. Bu yepyeni bir siyasi örgütlenme, cesur adamlar, cesur kadrolar, fedakar insanlar ister. Sıradan bir siyasi mücadele olamaz. Devlet kadrosu, bunun başka yolu yok. Başka bir yolu varsa hep beraber görürüz. Yapsınlar görelim. Şu an milletin kendini iyi hissetmesini sağlayacak en küçük bir şey yok. Rahatlatıcı bir şey yok. Yeni siyasi bir örgütlenme, yeni bir siyasi çıkış ve yeni bir siyasi önderlik gerekiyor."

Pamukoğlu, ABD'nin İran'ı, Türkiye toprakları üzerinden vurmasının Türkiye'yi de cehennemin içine çekeceğini anlatırken şöyle konuştu;

"Bir hava harekatı ve bunu bizim topraklarımızdan desteklenmesi, yani onlara üstten imkan tanıyarak desteklenmesi bizi de bu cehennemin içine istesen de istemesen de atar. Ve o meşhur Kasr-ı Şirin'den beri aramızda ihtilaf olmamasına rağmen meselede biter. ABD en az 30 yıl bu topraklarda. Çünkü 30 yıl daha o topraklara ihtiyacı var. Bütün mesele akaryakıt yani petrol. Hürmüz Boğazı'ndan Amerika, Japonya ve Batı Avrupa'ya tankerlerle günde 14 milyon ton petrol çıkışı yapılıyor."

VATAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious