PKK'ya karşı dışarıda elimiz daha güçlü

PKK'ya karşı dışarıda elimiz daha güçlü.14486
  • Giriş : 20.11.2008 / 20:29:00

Türkiye'nin, bundan sonraki dönemde bölücü terör örgütüne karşı mücadelede ABD'nin yanısıra komşusu Irak ile olan işbirliğinin de artacağı açıklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Burak Özügergin, güvenlik konusunda Irak hükümetinin üstlendiği sorumluluk alanının hızla genişlediğine işaret ederek, Türkiye'nin, bundan sonraki dönemde bölücü terör örgütüne karşı olan mücadelesinde ABD'nin yanısıra komşusu Irak ile olan işbirliğinin de artacağını söyledi.

Burak Özügergin, bir soruya verdiği yazılı yanıtta, Türkiye'nin, Irak'ın toprak bütünlüğü ve siyasal birliğinin korunmasına ve bu ülkede istikrar ve refahın kalıcı bir biçimde sağlanmasına önem verdiğini bildirdi.

PKK terör örgütüyle mücadelenin güçlendirilmesi amacıyla atılmakta olan adımlar bağlamında önemli bir aşamayı oluşturan üçlü görüşmelerde, Türk heyetine İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Irak heyetine ise Irak Ulusal Güvenlik Bakanı Şirvan El Vaili'nin başkanlık ettiğini hatırlatan Özügergin, Irak heyetinin oluşumunun Irak Başbakanı Nuri El Maliki tarafından belirlendiğini kaydetti.

Özügergin, şöyle devam etti:

''Güvenlik konusunda Irak hükümetinin üstlendiği sorumluluk alanı hızla genişlemektedir. Bundan sonraki dönemde bölücü terör örgütüne karşı olan mücadelemizde ABD'nin yanısıra komşumuz Irak ile olan işbirliğimiz de artacaktır.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*