'PKK'ya kucak açıyor' iddiaları Ermenistan'ı rahatsız etti

'PKK'ya kucak açıyor' iddiaları Ermenistan'ı rahatsız etti.7641
  • Giriş : 05.12.2007 / 21:37:00

PKK terör örgütünün Ermenistan'a yerleştirileceği yönündeki haberler provokasyon amaçlı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ermenistan Dışişleri Bakanlığı, PKK terör örgütünün Ermenistan ve işgal altında tutulan Yukarı Karabağ'a yerleştirileceği yönündeki haberlerin "gerçeği yansıtmadığını" ve "provokasyon amaçlı" olduğunu savundu.

Bakanlık sözcüsü Vladimir Karapetyan yaptığı açıklamada, "Türk ve Azeri basınında PKK teröristlerinin kendi ülkelerine yerleştirileceği yönünde haberler çıktığını" ifade ederek, "Bu tür yorumların gerçekle hiçbir ilgisi yok, saçma" görüşünü dile getirdi.

ERMENİSTAN'DA CUMHURBAŞKANI ADAYLARI

Ermenistan Merkez seçim Komisyonu (MSK), Cumhurbaşkanlığı seçimi için bugüne kadar 7 kişinin adaylık başvurusu yaptığını bildirdi.


MSK açıklamasında, Ulusal Birlik partisi lideri Artaşes Gegamanyan, ülkenin ilk Cumhurbaşkanı Levon Ter Petrosyan, Başbakan ve Cumhuriyetçi parti lideri Serzh Sarkisyan, Ulusal Demokratik Birlik partisi lideri Vazgen Manukyan, Parlemento Başkan Yardımcısı Vahan Hovhannisyan ve iş adamı Tigran Karapetyan'ın adaylık için başvuruda bulunduğu, son olarak da eski Parlamento Başkanı ve Orinats Yerkir lideri Artur Bağdasaryan'ın başvurusunu tamamladığı kaydedildi.


Daha önce aday olacağını açıklayan Yeni Zamanlar partisi başkanı Aram Karapetyan ise ülkede en az 10 yıl ikamet etme koşulunun yerine getirilip getirilmediği konusu açıklığa kavuşmadığı için henüz adaylık başvurusunda bulunmadı.


Aday olacağını açıklayan ancak henüz başvuruda bulunmayanlar arasında daha önce Yukarı Karabağ'daki işgal yönetiminde yer alan Arman Melikyan, eski sporcu İsrael Akopkokyan gibi isimler de yer alıyor.


Ermenistan'da 19 Şubat'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi için adaylık başvurusu süresi yarın sona erecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious