PKK'ya suçüstü

  • Giriş : 11.11.2006 / 00:00:00

Diyarbakır Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, Diyarbakır- Silvan karayolunda büyükşehir belediyesi tarafından kiralandığı anlaşılan bir cipte arama yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cipte ve cipin içinde gözaltına alınan 3 kişinin işyerlerinde yapılan aramalarda Glock marka 1 tabanca, 3 şarjör, 117 beyaz renkli sırt teçhizatı muhafazalı kar kamuflajı, 35 çeşitli şirketlere ait kaşe ve sahte fatura, 2 propaganda içerikli CD, 100 gram esrar, 107 kutu antibiyotik ilaç, 1 bilgisayar yazıcısı, 12 not defteri, 4 bilgisayar ile 2 cep telefonu ele geçirildi. Ele geçirilen malzemelerin PKK’lı teröristlere götürüldüğü tespit edilirken, gözaltına alınan S.Ç., U.Ö. ve N.Ç. çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

BELEDİYE: İLGİMİZ YOK

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, gün içerisinde 10 saat belediye hizmetlerinde bulunan bu araçların kontrolü, personeli, bakımı ve her türlü inisiyatifinin söz konusu şirkete ait olduğu belirtilerek, "Belediyemizin mesai saatleri dışındaki zamanlarda söz konusu şirket araçları üzerinde herhangi bir inisiyatifi ve dahli bulunmamaktadır. Olayın belediye ile ilişkilendirilmesi kabul edilemez bir tutumdur" denildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious