PKK'ya yardım eden 8 vatan haini yakayı ele verdi

PKK'ya yardım eden 8 vatan haini yakayı ele verdi.21570
  • Giriş : 07.11.2007 / 23:03:00
  • Güncelleme : 07.11.2007 / 22:54:01

Hakkari'de terör örgütüne yardım edenlere yönelik çalışma yapan jandarma 11 kişiden 8'ini yakaladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Şahıslarla birlikte sözde örgütün vergi toplama makbuzları ile çok sayıda haberleşme malzemesi ele geçirildi.

Terör PKK'ya yönelik son günlerde sınır ötesi operasyon ve çalışmalara bir katkıda Hakkari Jandarma birliklerinden geldi.

Hakkari Valiliği'nden yapılan basın açıklamasında 31 Ekim günü "Tayfun-03" koduyla terör örgütüne yönelik operasyon düzenlendi.

Örgüte yardım yataklık ve örgütle işbirliği içerisinde oldukları belirtilen O.E., Y.S., M.B., S.D., H.M., F.İ., F.K. ve H.A. isimli şahıslar yakalanırken, aynı çalışma içerisinde olan A.T., M.Y. ve N.Ö. adlı şahısların yakalanması için çalışma başlatıldı.

Yakalanan şahısların ev ve eklentileri ile gösterdikleri yerlerde yapılan aramalarda; 2 adet tabanca, bol miktarda cep telefonu ve sim kartı, örgütün haberleşme maksadıyla kullandığı 6 adet el telsizi, 1 adet büyük telsiz, örgütün sözde vergi toplamak için kullandığı makbuzlar ile çok sayıda örgütsel doküman, CD ve video kaseti ele geçirildi.

Aralarında, bölgedeki askeri birlikler ve faaliyetler hakkında terör örgütüne bilgi sızdıranların da bulunduğu sanıklar tutuklanarak ceza evine gönderildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious