PKK'ya yardım eden muhbir köy korucuları tutuklandı

PKK'ya yardım eden muhbir köy korucuları tutuklandı.14739
  • Giriş : 27.10.2007 / 04:07:00
  • Güncelleme : 27.10.2007 / 00:16:28

Hakkari'de 6 geçici köy korucusu, terör örgütüne yardım ve yataklık yaptıkları iddiasıyla tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bir ihbarı değerlendiren Jandarma Komutanlığı ekipleri, bazı geçici köy korucularının terör örgütü PKK'ya yardım ve yataklık ettiği yönünde bilgiye ulaştı.

Güvenlik güçleri tarafından takibe alınan 6 geçici koy korucusunun telefonları dinlemeye alındı.

Geçici köy korucularının terör örgütü PKK üyeleriyle yaptığı telefon görüşmesinde teröristlere bilgi sızdırdığının saptanması üzerine İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri ilçe merkezi ve köylerde korucuların evlerine operasyon düzenledi.

Operasyon sonucunda gözaltına alınan 6 geçici köy korucusu jandarmadaki sorgularının ardından adliyeye çıkarıldı.

"Terör örgütüne yardım ve yataklık etmek" suçundan tutuklanan ve sağlık kontrolünden geçirilen 6 kişi Hakkari Kapalı Cezaevi’ne gönderildi.

Siirte mayın patladı: 1 kişi yaralı

Genelkurmay Başkanlığı, Siirt'te mayın patlaması sonucu bir vatandaşın yaralandığını, Bitlis, Bingöl ve Siirt'te teröristlerle güvenlik güçleri arasında kısa süreli çatışmalar çıktığını, olaylarda zayiat meydana gelmediğini bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan terörle mücadeleye ilişkin duyuruya göre, Siirt'in Pervari ilçesi dağlık arazi kesiminde,cinsi ve menşei belli olmayan patlayıcı maddenin dün patlaması sonucu bir vatandaş yaralandı.

Güvenlik güçleri tarafından yapılan arama ve tarama faaliyetleri esnasında; dün Bitlis, önceki gün Bingöl'ün Karlıova ilçesi ve 23 Ekim’de Siirt'in Eruh ilçesi dağlık arazi kesimlerinde terörist gruplarla karşılaşıldı.

Güvenlik güçlerinin "Teslim ol" çağrısına teröristler tarafından karşılık verilmesi üzerine kısa süreli çatışmalar çıktı. Olaylarda zayiat meydana gelmedi.

Siirt'in Eruh ilçesi dağlık arazi kesiminde çatışma bölgesinde yapılan aramada bulunan iki ayrı sığınakta muhtelif gıda maddesi ve yaşam malzemeleri ele geçirildi.

Patlayıcı madde düzeneği bulundu

Dün ayrıca, Dargeçit - Mardin karayolunun 2’nci kilometresinde, teröristlerce yol üzerine yerleştirilen, 3 kilogram plastik patlayıcı kullanılarak hazırlanmış patlayıcı madde düzeneği bulundu. Bulunan patlayıcı madde düzeneği imha edildi.

Şırnak’ta 11 kişi gözaltına alındı

Şırnak'ın Silopi ilçesinde 11 kişi terör örgütü PKK üyesi oldukları gerekçesiyle gözaltına alındı.

Bir istihbaratı değerlendiren Silopi Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Terörle Mücadele Ekipleri ilçe merkezindeki bir çay bahçesine operasyon düzenledi.
Operasyonda terör örgütü PKK üyesi oldukları gerekçesiyle 2'si kadın 11 kişi gözaltına alınarak Silopi Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious