PKK'ya yönelik operasyonda tam 9 kişi yakalandı!

  • Giriş : 22.11.2007 / 13:14:00
  • Güncelleme : 22.11.2007 / 13:18:23

İzmir'de yılbaşında eylem hazırlığında oldukları belirlenen biri kadın 9 kişi yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Menemen ilçesinde terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda, İzmir'de yılbaşında eylem hazırlığında oldukları belirlenen biri kadın 9 kişi yakalandı.

İzmir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, 6 ay boyunca yaptıkları çalışmaların sonucunda Menemen ilçesine bağlı Koyundere beldesinde dün gece 8 ayrı eve eşzamanlı operasyon düzenledi.

Operasyonda, terör örgütü üyesi oldukları öne sürülen Y.A. (44), İ.A. (32), S.K. (34), M.S.Ç. (45), C.G. (27), B.G. (28), Ö.Ş. (52), A.A. (51) ve C.A. (51) yakalandı. Zanlıların ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda, 3 elektronik patlayıcı madde düzeneği, bu düzeneklerin yapımında kullanılan bol miktarda malzeme ve 2 tabanca ile çok sayıda mermi ve örgütsel doküman ele geçirildi. Aramalarda, yasak yayınlar ve terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan'ın posterleri de bulundu.

Yakalanan zanlılardan B.G. ile C.G'nin evli olduğu, B.G'nin, Irak'ın kuzeyindeki Kandil bölgesinde, el yapımı patlayıcı madde düzeneği konusunda eğitim aldığı ve eşiyle birlikte evde 3 adet elektronik düzenek hazırladığı belirlendi. Bu düzeneklerin, söz konusu bölgeden gönderilecek plastik patlayıcılarla yılbaşında İzmir'de büyük bir eylemde kullanılacağı tespit edildi.

Zanlılardan C.G'nin asker kaçağı olduğu, eşinin de terör örgütü üyesi olmak, yardım ve yataklık yapmak suçlarından sabıkası bulunduğu öğrenildi.

Yakalanan şahısların, terör örgütünün talimatıyla Menemen'de örgütsel içerikli toplantılar düzenledikleri ve örgütün üst yönetimine bunlarla ilgili bilgi verdikleri belirtildi. Bu toplantılarda, terör örgütünü öven propaganda CD'lerinin dağıtıldığı ve gençlere askere gitmemeleri yönünde telkinlerde bulunulduğu kaydedildi. Bu arada terör örgütü için toplanan çek,senet ve paraların da örgüte aktarıldığı belirlendi.

Gözaltındaki zanlılar, işlemlerinin tamamlanmasının ardından Menemen Adliyesi'ne sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious