PKK'yı destekleyip, generalleri fişlemişler!

PKK'yı destekleyip, generalleri fişlemişler!.14862
  • Giriş : 18.11.2007 / 04:17:00
  • Güncelleme : 18.11.2007 / 00:23:42

Örgütün hücre evlerine yapılan baskınlarda gizli cephanelikler ortaya çıkarıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Güvenlik güçleri, 10 Eylül 2006'da 4. kongresini düzenlemeye hazırlanan örgütün merkez komite üyelerini ele geçirmek için İstanbul, Manisa, Aydın, Antalya, Kayseri, Malatya ve Mersin'de eşzamanlı operasyon düzenlenmişti.

Operasyonda örgütün genel sekreteri olduğu iddia edilen Naci Güner, askerî kanat sorumluları, Kürdistan sorumlusu Bayram Namaz'ın da aralarında bulunduğu 23 kişi yakalanmıştı.

Örgütün hücre evlerine yapılan baskınlarda gizli cephanelikler ortaya çıkarıldı. Mobilya, dolap gibi eşyalara zulalanan çok sayıda Uzi, Kanas, Bixi, Kalaşnikof marka silah, roketatar, otomatik tüfek, tabanca, susturucu, mermiler, el bombaları, TNT'ler ve polis tanıtım kartları ele geçirildi. Örgütün, kullandığı el bombalarının MKE, Rus ve ABD yapımı olduğu tespit edildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan 292 sayfalık iddianamede, zanlılar 'Anayasal düzeni değiştirmeye teşebbüs etmek'le suçlanıyor. İddianamede 6 numaralı klasörde toplandığı belirtilen dokümanlarda çarpıcı bilgiler yer alıyor.

CD ve flash disklerde yapılan incelemelerde örgütün TSK'da görevli generaller ile eşlerinin isimleri, rütbeleri, görevleri, görev yerleri, doğum tarihleri, ikamet adresleri ve telefon numaralarını topladığı belirtiliyor.

İddianameyi hazırlayan Cumhuriyet Savcısı Ali Cengiz Hacıosmanoğlu, belgelerle ilgili yaptığı değerlendirmede, "Yüzlerce askerî üst rütbeli subaya ait bu bilgilerin muhtemelen ileride düşünülen eylemleri için derlendiği anlaşılmıştır." ifadelerine yer verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious