PKK'yı yok edeceğiz

  • Giriş : 20.09.2006 / 00:00:00

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Başbuğ: "Terörle mücadele PKK yok edilinceye kadar sürecek" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ, terörle mücedele konusunda polis-asker tüm güvenlik güçlerinin bölücü terör örgütü yok edilinceye kadar mücadelesini kesintisiz sürdüreceğini söyledi. Başbuğ, koruculuk sisteminin terörün yok edilmesinde hayati bir önemi olduğunu da kaydetti.

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Işık Koşaner Siirt Valisi Hüseyin Avni Mutlu'yu ziyaret etti. Ziyarete 2. Ordu Komutanı Orgeneral Hasan Iğsız, Özel Kuvvetler Komutanı Korgeneral Servet Yörük, Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Abdullah Atay ve 3. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Abdullah Barutçu da katıldı.

Kara Kuvvetleri Komutanı Org. Başbuğ ve beraberindeki heyeti Vali Hüseyin Avni Mutlu, kurum müdürleri ile polis tören mangası resmi törenle karşıladı.

Başbuğ ve beraberindekileri makamında kabul eden Vali Mutlu, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Denetimlerini 2. Ordu Bölgesi'nde planladıklarını belirterek, bundan dolayı Malatya, Van, Hakkari, Şırnak ve Siirt 'i ziyaret ettiklerini söyleyen Başbuğ, gezi sırasında Van, Şemdinli, Yüksekova, Hakkari, Çukurca, Şırnak ve Şırnak'ın çeşitli yerleri ile Silopi'deki birliklerde incelemeler yaptıklarını bildirdi.

Başbuğ, Mehmetçik ile komutanlarının gözünde sadece vatan sevgisi ve görev aşkını gördüğünü bundan da son derece mutlu olduğunu dile getirdi.

Mülki makamların yetki ve sorumluluklarının terörle mücadelede hayati rol oynadığına dikkat çeken Başbuğ, "Bölgedeki tüm valilerimizi bölge halkıyla bütünleşme yönünde büyük çaba içinde gördük. Bu bizi fevkalade mutlu etti." dedi.

Gezi sırasında Şırnak'ta 200'ün üzerinde geçici köy korucusu ve gönüllü köy korucularıyla görüşüp problemlerini dinlediklerini anlatan Başbuğu, "Geçici Köy koruculuğu sistemi terörle mücadelede hayati bir öneme sahip. Sorunlarına imkanlar dahilinde çözüm bulmak en temel görevimizdir." diye konuştu.

Hakkari'de vatandaşların kendilerine sıcak ilgi gösterdiğini dile getiren Başbuğ, "Polis ve diğer güvenlik güçlerimizde dahil terörle mücadele konusunda kesin kararlıyız. Terör örgütü yok edilinceye kadar bu mücadelede aynen devam edecek." dedi.

Şeref defterini imzalayan Başbuğ, daha sonra polis tören mangası tarafından uğurlandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious