Plakasını karşısında görünce korktu

Plakasını karşısında görünce korktu.12747
  • Giriş : 15.11.2008 / 13:15:00

Mersin'de servis plakalı midibüs ile otobüsteki aynı plakanın fark edilmesi üzerine yapılan incelemede midibüsteki plakanın sahte olduğu anlaşıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Murat Umu 33 S 5739 plakalı otobüsünü Mersin Serbest Bölgesi D-52 sokağa park edip, görüşmelerde bulunmak üzere bir firmaya girdi.

Daha sonra serbest bölgeden ayrılmak için gittiği otobüsünün yakınında aynı plakaya sahip bir midibüs görünce durumu polise bildirdi. Bunun üzerine olay yerine gelerek incelemelerde bulunan polisler, midibüsteki plakanın sahte olduğunu tespit etti.

Ekiplerin daha sonra ulaştıkları midibüsün sahibi Cuma Çoğalan, suçu itiraf ederek, ''Aracımın servis plakası bulunmadığı için böyle bir yöntem buldum'' dedi.

Otobüsün sahibi Murat Umu da, aracının başına geldiğinde aynı plakayı fark edince şaşkınlığını gizleyemediğini ve durumu hemen polise bildirdiği söyledi.

Otobüsü geçen ay servis amaçlı kullanmak amacıyla Tarsus ilçesinden aldığını anlatan Umu, ''aynı plakadan bir tane daha görünce kendimden korktum. Çünkü ilk aklıma gelen yanlışlıkla aynı plakadan bir tane daha verilmesi oldu. Diğer plakayı kullanan arkadaşı da tanıyordum ama hiç fark etmemiştim'' diye konuştu.

Olayın ardından Umu ve Çoğalan, ifadelerine başvurulmak üzere Natıf Karadeniz Polis Karakoluna götürüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*