Plakların yerini teknoloji alınca radyolara gün doğdu

Plakların yerini teknoloji alınca radyolara gün doğdu.11150
  • Giriş : 17.12.2007 / 12:40:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 02:15:27

Yerel radyolar dinlenilirlik oranlarını her gün artırırken, yayıncılar da program kalite standartlarını yükseltiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

HABER AKTÜEL – Yerel radyoların serüveni yıllar öncesine dayanıyor. 48’lik plaklarla Türk Sanat Müziğini dinleyicilerine dinleten radyolar, günümüzde de yeni neslin müzik zevkine cevap veriyor. Kuşağın değişmesini fırsat bilen ses sanatçıları da, piyasaya yeni albümler sürüyor. Radyolar da albümlerden seçmeler yapıp, yayınlıyor.

 

Yıllanmış plakların yerini alan teknolojinin son sistemi kullanılarak yapılan cihazlarla 97,3 frekansından yayın yapan Radyo Akdeniz, Osmaniye’nin en çok dinlenen radyosu durumunda. Osmaniye’de yapılan anketlerin verilerine göre radyo dinleyicisinin yüzde 70’ine kadar uzanan radyo, usta programcılarıyla da ulusal radyoları aratmıyor.www.radyoakdenizfm.com resmi web sitesi üzerinden internet yayını servisi de veren Radyo Akdeniz’in Burcu Yağmur ve Fatih Koyuncu isminde iki program sunucusu buluyor. Program sunumlarının dışında yapımcılığa da soyunan ikili, Osmaniye’nin en çok dinlenen programlarını yapıyor.

 

Radyonun Genel Yayın Yönetmeni Mahmut Şahin ise radyoyu devraldıkları 2006 senesinden itibaren birçok yenilik ve başarıların altına imzalarını attıklarını söylüyor.

Radyo yönetimini ellerinde bulundurmanın nedenini, radyolarda Türkçeyi doğru kullanma özleminden kaynaklandığını vurgulayan Şahin, dinleyicileri ile saygı çerçevesinde diyalog kurduklarının altını çiziyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious