Plastik Sanatçılar Antalya'da buluştu

Plastik Sanatçılar Antalya'da buluştu.13032
  • Giriş : 03.06.2009 / 14:51:00

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nce düzenlenen ''Antalya 3'üncü Uluslararası Plastik Sanatçılar Kültür Buluşması ve Sergisi'' açıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Antalya Müzesi Sergi Salonu'nda düzenlenen ve 13 ülkeden sanatçının eserlerinden oluşan sergiye çok sayıda sanatsever katıldı. Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Cemal Öcal, bu etkinliğin gelecek yıllarda kurumsal bir yapıya kavuşması için çalışma başlatacaklarını söyledi.

Çoğunluğu Balkan ülkelerinden sanatçıların eserlerinden oluşan sergi 9 Haziran'a kadar açık kalacak. Sanatçılar, Antalya'nın tarihi ve doğal güzelliklerini görme ve tanıma fırsatı bulacak.

Sanat Tarihçisi ve Müze Uzmanı Suzan Uğurluçam, birçok ülkeden sanatçının bir araya gelmesiyle kurulan bu kültür köprüsünün ülkeler arasında önemli dostluklara zemin hazırlayacağını kaydetti.

Uğurluçam, üç yıl önce başlattıkları bu etkinliğin, Antalya'nın sanat kenti olması yolunda önemli bir katkı sağlayacağını ifade etti.

UNESCO'ya çağrıda bulunan Uğurluçam ve konuk sanatçılar, tarihi Kaleiçi'nin ''UNESCO dünya mirası listesine alınmasını'' istedi.

Uğurluçam, ''UNESCO Hırvatistan'da Split, Trogir gibi tarihi yerlerde koruma programı uyguladı. Sanatçılar olarak aynı duyarlılığı Kaleiçi için de istiyoruz'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*