Platini'den F.Bahçe'ye övgü

Platini'den F.Bahçe'ye övgü.10069
  • Giriş : 07.04.2008 / 17:24:00

UEFA Başkanı Michel Platini'nin, UEFA'nın son yaptığı yönetim kurulu toplantısında UEFA 1. Asbaşkanı Şenes Erzik'e hitaben yaptığı konuşmada, Fenerbahçe'ye övgüler yağdırdığı öğrenildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

UEFA 1. Asbaşkanı Şenes Erzik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Platini'nin son toplantıda her zamanki konuşmasını yaparken, Fenerbahçe'yi ve kendisini özellikle tebrik ettiğini belirterek, “Kendisi yaptığı konuşmada, 'Fenerbahçe diğer takımlara örnek oldu. Fenerbahçe'nin başarısı, finallerin hep büyük takımların hegemonyası altında olmadığını kanıtlaması açısından çok önemli' dedi. Tabii ki Platini'nin böyle bir toplantıda, hem Fenerbahçe'ye ve hem bana hitap ettiği için gururlandım” diye konuştu.

Fenerbahçe'nin çeyrek finale çıkması ve FC Chelsea'yi yenmesinin Türk futbolu için de önemli bir gelişme olduğunu anlatan Erzik, “Bunlar çok önemli gelişme. Sonra milyarlarca insan her hafta Şampiyonlar Ligi maçlarını izliyor. Dolayısıyla Fenerbahçe ismi tescil ediliyor. Fenerbahçe de Türk takımı olduğu için, ülkenin tanıtımı yapılıyor” ifadelerini kullandı.

“BERABERE BİTER”

UEFA 1. Asbaşkanı Şenes Erzik, FC Chelsea-Fenerbahçe maçının, karşılaşma içinde sarı-lacivertli takımın aksilik yaşamaması halinde berabere biteceğini düşündüğünü söyledi.

“(Maç berabere biter ve Fenerbahçe turu geçer) diyorum” şeklinde konuşan Erzik, sözlerini şöyle tamamladı: “Bu sezon başından beri Fenerbahçe'nin bu olayda çizdiği tablo gayet güzel. Sevilla ile İstanbul'da oynanan maçtan sonra da aynı şeyi söylemiştim. Orada da gol atar diyorum. Gol attığınızda bu yolun yarısı eder. Bu turu da çok büyük anormallikler, yani sakatlıklar veya kırmızı kart olmazsa geçer. Fenerbahçe çok rahat gol atıyor. Ayrıca Fenerbahçe'nin 90 dakika ve uzatma dakikalarında fizik gücünün hiç bu kadar yüksek olduğunu görmemiştim. Özellikle Şampiyonlar Ligi'nde üstün performans gösteriyorlar. Bıkmadan, usanmadan büyük mücadeleler gösteriyorlar. Yine aynı mücadeleyi göstereceğine inanıyorum. Son derece ümitliyim.”

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious