PlayStation cep telefonu oluyor

PlayStation cep telefonu oluyor.8143
  • Giriş : 23.06.2009 / 23:16:00

Sony Ericsson'un yeni modeli "Satio"nun PlayStation oyunlarını çalıştırabildiği söylentileri üzerine beklenen açıklama Sony'den geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Oyun dünyası iPhone için Amiga ve Commodore 64 emulator'lerinin geliştirildiği ve yayınlanmak üzere olduğu haberleri ile çalkalandıktan sonra, cep telefonları için benzer bir emulator'un "PlayStation" versiyonunun yapılıp yapılamayacağını tartışmaya başlamıştı. Sony Ericsson'un yeni modeli "Satio"nun PlayStation oyunlarını çalıştırabildiği söylentileri üzerine beklenen açıklama Sony'den geldi.

Firma, kendi adına cep telefonu üretimi yapan Sony Ericsson'un ileride çıkarmak istediği bir telefon modelinde "PlayStation" ismini kullanmasına kesin bir dille karşı çıktı ve PSP Phone'un üretimini tamamen kendilerinin yapacaklarını belirtti. Geçtiğimiz günlerde Hirokazu Ishizika tarafından yapılan "Satio" modelinin tanıtımında, bu yeni modelin kullanıcılara telefon için geliştirilebilecek bütün uygulamaları ve içerikleri limitsiz ve hiçbir engele takılmadan indirebilmelerine imkanı tanıyacağı, telefonun PlayStation benzeri bir uygulama ile oyun oynamaya da olanak sağlayacağı açıklanmıştı. Ishizuka, "Kendi çözümlerimizi kendimiz üretiyoruz ve yaptığımız her şeyin arkasındayız. Ürünlerimizi kullanan herkese sınırsız eğlence vadediyoruz" demişti. Fakat Sony, "PlayStation" ismine ve uygulamalarına sahip bir cep telefonunun sadece ve sadece Sony markası adı altında piyasaya çıkarılacağının ısrarla altını çiziyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*