Polat 2 kupayı da istiyor

Polat 2 kupayı da istiyor.9262
  • Giriş : 12.04.2008 / 22:48:00

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, ''Taraftarımız bizimle beraber olursa 2 kupayı da kaldıracağımıza inanıyorum'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Adnan Polat, Trabzonspor maçının ardından yaptığı açıklamada, bordo-mavili ekip karşısında taraftarlarının takıma verdiği destekten dolayı çok mutlu olduğunu söyledi.

İstedikleri taraftarın bu akşam Ali Sami Yen'de olduğunu belirten Polat, şunları kaydetti:
''Seyircimizin tekrar bizimle olması beni çok mutlu etti. Hep istediğimiz, arzu ettiğimiz taraftar bugün burada gördüğümüzdü. Çok coşkuluydular. Bu galibiyette büyük destekleri oldu. Takım için söyleyecek birşey yok, onlar olağanüstü mücadele etti. İyi Futbol oynadık, çok gol kaçırdık. Daha farklı bir netice olabilirdi. Yolumuza devam ediyoruz.

Seyircinin coşkusu takımı ateşledi. Bugün güzel bir hava vardı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi maçında 60 bin taraftarımızın Olimpiyat Stadı'nda olmasını istiyoruz. Çarşamba günü de kupa maçı var. Taraftarımız bizimle beraber olursa 2 kupayı da kaldıracağımıza inanıyorum.''

Polat, teknik direktör arayışları konusundaki bir soru üzerine, Karl Heniz Feldkamp'ın ardından görev verilen antrenörleri kastederek, ''Galatasaray'da 4-5 tane hoca var işte'' biçiminde ifadeler kullanırken, muhabirin aynı soruyu yinelemesi üzerine, ''İlla ki hocayı sormak zorunda mısın, yok şu anda hoca konuşmak istemiyorum'' dedi.

Polat, Trabzonspor'un ofsayt kararı verilen Umut ile bulduğu gol pozisyonu için de, ''Tam görmedim ama hakemin neticeye etki edecek bir karar verdiğini düşünmüyorum. Televizyondan tekrar bakınca ofsayt olduğunu söylüyorlar. Bulunduğumuz yerden görmemiz mümkün değildi'' diye konuştu.

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener ise Umut'un ofsayt olarak değerlendirilen pozisyonuyla ilgili yakın çevresinin televizyondan izlenimlerinin ofsayt olmadığını ifade ederken, ''Bizim gücümüz bu kadardı. Biz, yeni sezona hazırlanıyoruz. Galatasaray'a başarılar'' dedi.

-AYHAN AKMAN-

Galatasaraylı futbolcu Ayhan Akman, teknik direktör Feldkamp'ın gidişinin ardından takımın değiştiği yönündeki yorumlara katılmadığını belirterek, ''Sadece daha fazla kenetlendik, çünkü şu anda buna daha fazla ihtiyacımız var. Puan kaybı yapmamalıyız'' diye konuştu.

Trabzonspor karşısında çok sayıda gol pozisyonuna girdiklerini ve kaçırdıklarını kaydeden sarı-kırmızılı takımın futbolcusu, ''Önümüzde 4 maç kaldı. Bunları kazanırsak şampiyon oluruz. Önemli bir Fenerbahçe maçımız var. O maçtan önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi maçını kazanmalıyız. Hocamızın gidişiyle oyunumuzun değiştiğini söylemek doğru olmaz ama daha fazla kenetlendik, çünkü şu anda buna daha fazla ihtiyacımız var. Puan kaybı yapmamalıyız'' diye konuştu.

Tartışılan ofsayt pozisyonundaki oyuncu Umut, yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada, girdiği pozisyonun kendisine ofsayt olmadığının söylendiğini belirterek, ''Servet'in sektireceğini hissederek ona göre pozisyon aldım. İyi Futbol oynadığımızı düşünüyorum. Maçın hakkı en azından beraberlikti'' dedi.
Trabzonsporlu futbolcu Ayman ise Umut'un tartışılan pozisyonun ofsayt olduğunu savunarak, ''Hakemin kararı doğru. Umut'tan önce Adnan topa kafasıyla dokundu. İyi bir maç oldu ama Galatasaray kazandı'' yorumunu yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious