Polat Alemdar Dinazorlar Vadisi'nde

Polat Alemdar Dinazorlar Vadisi'nde.10086
  • Giriş : 21.11.2008 / 15:09:00

Polat Alemdar'dan Recep İvedik olur mu? Ya da elinde taştan bir bıçakla dinozorları patır patır haklayan bir Polat Alemdar nasıl görünür?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bekir Hazar, Polat Alemdar karakterini canlandıran Necati Şaşmaz'ın, komedi filmlerinde de oyanayabileceğini söylemis üzerine bir fikir jimnastiği yaptı. Recep İvedik, Hababam Sınıfı gibi komedi filmlerine Palat Alemdar'ı yakıştamayan Hazar, Cem Yılmaz'ın A.R.O.G filminde yontma taştan bir bıçakla Palat Alemdar'ın patır patır dinazor avlayabileceğini ve filmin de Dinazorlar Vadisi olabileceğini yazdı.

Bekir Hazar'ın Yeni Şafak'ta yayınlana keyifli yazısı:

Polat Alemdar, Recep İvedik olur mu?
Polat Alemdar KanalTürk'te Medyatik programında konuktu. Genelde kuzu gibiydi, R'leri söylemekte zorlanırken zaman zaman Beyaz'a benziyordu. Ancak Doğa Rutkay'ın sorduğu bir soruda kaşları çatıldı. Hatta öyle bir bakış fırlattı ki, Doğa'nın neredeyse ödü patladı. Bir kez de olsa onu vadideki kurt gibi gördük.

Programa yeni katılan sevgili Yüksel Aytuğ da, ilk yayına müthiş hazırlanmış. Soruları ile çok başarılı bir şekilde Kurtları sıkıştırdı. Kapanışı beyaz atkı takarak, mafya babası görüntüsüyle, Polat'ın arkasında yapması da ince bir planın ürünüydü. Yüksel'den gelen "Kurtlar Vadisi-Irak filmini yapıp, Irak'a gittiniz. Şimdi gemilerimizi Somali'de korsanlar kaçırıyorlar. Kurtlar Vadisi-Somali yapacak mısınız?" şeklindeki soruya bayıldım. Polat Alemdar da "Evet yapacağız, Kurtlar Vadisi-Barbaros Hayrettin adıyla Somali'ye gideceğiz" diye cevap verdi gülerek. Şimdilik bu işin şakası tabi. Ancak belli mi olur, bir bakarsın Polat, Somali'deki korsanları iki tabancayla beş dakikada halleder. Gemiye helikopterden atlayarak. Yüksel'in "Necati Şaşmaz'a Polat kimliği hem yakıştı, hem de yapıştı" yorumuna itiraz geldi. "Yakışma" tamamdı ama yapışma reddedildi. Necati Şaşmaz gerekirse komedi filminde bile oynayabileceğinin sinyalini verdi. Şöyle bir düşündüm. Recep İvedik'in yeni çekilecek bölümünde başrollerden birini Polat Alemdar oynuyor... Yok yahu mümkün değil. Kafamda canlandıramıyorum Polat'ı Recep İvedik ile yanyana bir filmde... Hele hele Recep İvedik'in kendisi hiç olamaz... Veya Hababam sınıfı çekilse tekrar, sıralarda Polat oturuyor, ne komiklik yaparsa yapsın gülemem gibime geliyor. Belki Cem Yılmaz ile AROG filminde oynayabilirdi. Elinde taştan yapılmış bıçakla koca dinazorları patır patır yere indirebilirdi. Eğer Cem Yılmaz Arog filminin devamını çekerse bence Polat Alemdar'ı da düşünmeli. Filmin adı da Dinazorlar Vadisi olabilir...

Arnold Schwarzenegger'i uzun yıllar tıpkı Polat gibi önüne geleni imdirirken izledik. Terminatör daha sonra kalktı, hamile bir babayı oynadı komedi filminde. Acaba Polat da mı hamile babayı oynamalı? Herşey bir yana Kurtlar Vadisi hayatımıza gireli 6 yıl olmuş. Ve hala zirvede. Müthiş bir başarı bu...

"Bir nesil bizimle büyüdü" demekte haklılar...

Yeni Şafak

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*