Polat Alemdar okul açılışında

  • Giriş : 07.09.2006 / 00:00:00

Kurtlar Vadisi'nin Polat Alemdar'ı memleketi Elazığ'da onardığı okulun açılışını yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Elazığ merkez Yeniköy'de bulunan ve Necati Şaşmaz'ın babaannesi Feride Şaşmaz'ın isminin verildiği ilköğretim okulunun açılışı, düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Burada konuşan Vali Muammer Muşmal, dünyanın neresine bakılırsa bakılsın, toplumların eğitime verdikleri önem derecesinde kalkındıklarının görüleceğini belirterek, "Bu gün bu çocuklarımız iyi imkanlarda eğitim öğretim imkanı yakaladı. Ancak bu imkanlardan uzak daha birçok çocuğumuz bulunmakta. Her yıl 1 milyon civarında öğrenci eğitim öğretime başlamakta. Bu durumda herkesin eğitim ve öğretime katkıda bulunmasını kaçınılmaz kılmaktadır." dedi.

Devletin imkanlarının eğitim öğretimin bütün yükün kaldırmakta yetersiz kaldığının altını çizen Vali Muşmal, "Bu ihtiyaca cevap verebilmek için büyük kaynaklara ihtiyaç duyulmakta. Yapılan bu çalışmanın diğer bütün kurum ve kuruluşlara örnek olmasını diliyorum." diye konuştu. Bu tür kampanyaların artmasıyla ülkede okulsuz, sınıfsız, eğitim ve öğretimsiz çocuğun kalmayacağını temenni eden Vali Muammer Muşmal, "Bu okulun onarımını yaptıran Şaşmaz ailesi başta olmak üzere, TOÇEV ve Show TV'ye teşekkür ediyorum." şeklinde sözlerini tamamladı.

Sinema sanatçısı Necati Şaşmaz da, Türkiye'de eğitimin her şeyden öncelikli bir gereksinim olduğunu kaydederek, doğduğu topraklarda gelecekte ortaokul, lise ve üniversite yapılması için çalışacağına vurgu yaptı. Bu olayın kendisini son derece mutlu ettiğini belirten Şaşmaz, "Bu olay beni çok duygulandırdı. İnşallah bununla yetinmeyip, ilerleyen zamanlarda Şaşmaz ailesi olarak eğitim öğretime elimizden geldiğince destek olmaya çalışacağız." şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Muammer Muşmal, Necati Şaşmaz ve Şaşmaz'ın babaannesi Feride Şaşmaz, öğrencilerle birlikte okulun açılışını gerçekleştirdi. Vali Muşmal ve Şaşmaz, sınıfta öğrencilere hediyeler vererek onlarla sohbet etti.

Açılışa Vali Muammer Muşmal, Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, İl Jandarma Alay Komutanı Ali Ergülmez, Milli Eğitim Müdürü Nihat Büyükbaş, okulun onarımı için bağışta bulunan sinema sanatçısı Necati Şaşmaz, okula ismi verilen Necati Şaşmaz'ın babaannesi Feride Şaşmaz, TOÇEV yetkilileri, Kurtlar vadisi oyuncularından Erhan Ufak, Kenan Çoban ve vatandaşlar katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious