Polat: Bir kararım yok

Polat: Bir kararım yok.15081
  • Giriş : 26.01.2008 / 00:01:00

Adnan Polat: "Seçim soyunma odamıza girerse, bu, sportif performansımızı ciddi etkiler"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Polat, Sarı-Kırmızılı kulübün Futbol şubesini mümkün olduğu kadar seçim ortamının uzağında tutmaya çalıştığını ifade ederek, ''Seçim soyunma odamıza girerse, bu, sportif performansımızı ciddi etkiler.'' dedi.
Galatasaray TV'de katıldığı programda açıklamalar yapan Polat, geçen günlerde başkan adayı olduğu yönünde medyada yer alan haberi hatırlatarak, ''Benim alınmış böyle bir kararım yok.'' dedi. Adnan Polat, şu an üzerinde odaklandığı konunun 2007 yılı faaliyet raporu ve 2008 yılı bütçesi ile 23 Şubat'taki mali genel kurul olduğunu söyledi.

Bugüne dek Kulüp Başkanı Özhan Canaydın ile büyük bir sorun yaşamadığını ifade eden Polat, özetle şunları kaydetti: ''Başkan'la 22 aylık sürede birkaç defa fikir ayrılıklarımız olmuştur; ama çalışmamızda en ufak bir sıkıntımız olmadı. Farklı fikirlerimizi bir masa etrafında oturup konuştuk ve alınan karar neyse arkasında hep birlikte durduk. Mümkün olduğu kadar seçim ortamının dışında tutmaya çalışıyorum Galatasaray Kulübü'nü. seçim eğer bizim soyunma odamıza girerse, bu, bizim sportif performansımızı ciddi etkiler.

Geçen gün başkanlığa aday olduğum yazıldı. Benim alınmış böyle bir kararım yok. Üzerinde çalıştığım konu mali kongreye hazırlanmak, geçen yılın faaliyet raporunu çıkarmak ve yeni yılın bütçesini hazırlamak. Seçimlerden sonra gelecek yeni yönetime yardımcı olmamız lazım, önünü gösterebilecek bir bütçe ortaya koymalıyız. Şu anda üzerinde odaklandığım konu 2007 yılı faaliyet raporu, 2008 yılı bütçesi ve 23 Şubat'taki mali kongredir.''

Polat, seçimlerle ilgili konuya girmek istemediğini, başkan Canaydın'ın alacağı karar doğrultusunda kendi kararını vereceğini dile getirdi.

Sakatlıkları bulunan 9 futbolcudan 4'ünün veya 5'inin Bayer 04 Leverkusen karşısında oynayabilecek duruma gelmesiyle, Alman ekip karşısında turu geçeceklerine inandığını ifade eden Polat, ''Buradaki ilk maçta turu geçecek skoru almalıyız. İlk olarak çeyrek finale çıkıp sonraki hedefleri yarı final, final şeklinde çizmek istiyoruz. Leverkusen iyi bir takım, son 3-4 ay içinde iyi bir çıkış yakaladı. Bu turu geçmek için en az Bayer Leverkusen kadar şansımız var. Hatta daha fazla şansımız olduğunu düşünüyorum. Almanya'da seyircimiz çoğunlukta. Turu geçersek muhtemelen Hamburg ile eşleşeceğiz. Sakatlarımız iyileşirse çeyrek finale çıkarız diye düşünüyorum.'' diye konuştu.

Polat, seyircinin yokluğunda takımın ana gücünden yoksun sahaya çıktığını belirterek, taraftarlarını stada beklediklerini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious