Polat: Fenerliler 20:45'i unutamıyorlar

  • Giriş : 06.06.2007 / 19:55:00

Polat, politikalarının Türkiye'de ve yurtdışında genç futbolculara önem vermek olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Polat, yeni sezonda transferde genel politikalarının Türkiye'de ve yurtdışında genç futbolculara önem vermek olduğunu söyledi.
Adnan Polat, Çanakkale Valisi Orhan Kırlı'yı ziyaretinde, gazetecilere yaptığı açıklamada, kendisine yönetimden herhangi bir istifa olayının yansımadığını, ancak Özhan Canaydın'a gelmiş olabileceğini kaydetti.
Bir istifa olduğu yönünde söylentiler olduğunu belirten Polat, ''Ama onda da fevri hareket edilmiş olarak düşünüyorum. Herhalde o istifa işleme konulmaz, çünkü o arkadaşımız iyi bir Galatasaray'lıdır. Belki fevri bir anına denk geldi. Onun için istifasını geriye alacağına inanıyorum'' dedi.
''Son maçta Fenebahçeliler 20.45 diye tezahürat yaptılar. O anda ne düşündünüz?'' sorusuna Polat, ''Demek ki 20.45 sadece Galatasaraylılar'ın değil, tüm Fenerbahçeliler ve Futbol kamuoyunun genlerine işlemiş. Geçen yıl söyledim, Fenerbahçeliler kol saatlerine baktıkları vakit Galatasaray ve 20.45'i hatırlayacaklar, belki de hatırlamaya devam ediyorlar'' yanıtını verdi.
Polat, kendisinin ''Fenerbahçe, Roberto Carlos'u alamaz, ancak formasını alır'' biçiminde bir açıklaması olmadığını, bu konuyu kimi basın organlarının yazdığını, diğer basın kuruluşlarının da inandığını, bu tip beyanatının olmadığını bildirdi.
''Yeni sezonda Galatasaray'ın transfer politikası nasıl olacak?'' biçimindeki bir soruya Polat, şu yanıtı verdi:
''Teknik direktörümüz Karl Heinz Feldkamp, futbolcuların aldıkları transfer ücretlerinden tutun da diğer tüm özellikleri içeren raporları aldı. Pazartesi gününe kadar bu raporların üzerinde çalışacak, ondan sonra bizi bilgilendirecek. Biz de ona göre transfer politikamızı belirleyeceğiz. Ama genel politikamız, hem Türkiye'de hem de yurtdışındaki genç futbolculara önem vermek olacaktır. Gençleştirme operasyonu yapıp, Galatasaray takımını yeniden eski noktasına getireceğiz.'' Polat, bir gazetecinin, ''Feldkamp'ın yönetimi böldüğü şeklinde söylentiler var'' sorusunu da şöyle yanıtladı:
''15 kişilik yönetim kurulunda 15 kişinin aynı görüşte olması mümkün değil. Zaten hepimiz aynı fikirde olsak, 1 kişi Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu adına işleri yapsa yeterli. Farklı düşüncelerin olması son derece normal. Farklı düşünceler var ama yönetimin bölünmesi diye birşey söz konusu değil.'' Polat, Çanakkale Dardanelespor'dan transfer edilen futbolculardan son derece memnun olduğunu belirterek, sözlerini şöyle tamamladı:
''Hasan Kabze ve Mehmet Topal genç futbolcular. Kabze, bu yıl çok şans bulamadı, bulsa daha iyi olacaktı. Ama tahmin ediyorum Mehmet Topal, 3-4 maç arka arkaya oynarsa milli takımın değişmez ön liberosu olacak. Her iki futbolcumuzun insan ilişkileri ve ahlaklarından son derece memnunum. Ama bizde son sözü hoca söyler. Bu futbolcularımızı yetiştirenleri tebrik ediyorum.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious