Polat ile aramızda bir çekişme yok

  • Giriş : 09.08.2006 / 00:00:00

Galatasaray Kulübü Aylık Olağan Divan Kurulu toplantısı, Galatasaray Lisesi'nde yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Başkan Özhan Canaydın, toplantıya katılan üyelere yaptığı konuşmada, yeni sezona borçsuz başladıklarını ve geçen yılın şampiyon takımında görev alan futbolcuların alacaklarının tamamen ödendiğini kaydetti. Kulüp içerisinde medyaya yansıdığı gibi bir çekişme yaşanmadığını kaydeden Canaydın, "Şimdi Galatasaray'ın yıpratılması gerekiyor. Bunun için de Adnan Polat ile benim çekişme içinde olduğum iddia ediliyor. Böyle bir şey yoktur. Yönetim kurulu içinde hiçbir yöneticinin birbiriyle çekişmesi yoktur. Birlikte çok iyi bir şekilde çalışıp önemli işler yapıyoruz'' diye konuştu.

- Galatasaray ADASI'NIN KİRA SÖZLEŞMESİ ELEŞTİRİLDİ -

Kuruçeşme'de bulunan Galatasaray Adası'nın kira sözleşmesi yönetim kurulunun eleştirilmesine neden olurken, kulübün hukukçu isimlerini karşı karşıya getirdi.

Bazı genel kurul üyeleri, Galatasaray Adası kira sözleşmesinin genel kuruldan onay alınmadan yapıldığı gerekçesiyle geçersiz sayılması gerektiğini iddia ederken, konunun yeniden genel kurula götürülmesinin yönetim kuruluna tavsiyesi için önerge sundu.

Divan toplantısına katılan üye sayısının 130'un altında olması nedeniyle sadece yönetim kuruluna tavsiye niteliği taşıyacak olan önerge için, önergeyi veren Anıl Büyükerol'un yanı sıra Oğuz İmregün ve yönetim kurulu üyesi Mehmet Helvacıoğlu gibi üst düzey hukukçu isimlerin birbirlerinden çok farklı görüşler belirtmeleri dikkat çekti.

Daha sonra Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar'ın oylama kararı alması sonrası önerge, 1 hayır oyuna karşılık sayım yapılmaksızın oy çokluğuyla kabul edildi. Önergenin oy çokluğuyla kabulü sonrası açıklamasında ise Özhan Canaydın, ''Tavsiye edileni mutlaka dikkate alacağız. Gerekenleri yapmaya çalışacağız. Biz doğru olanın bu olduğuna inanarak böyle hareket ettik. Tekrar hukukçu büyüklerimizle konuşacağız'' şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious