''Polat ile Galatasaray'a yeni yollar açılacak''

''Polat ile Galatasaray'a yeni yollar açılacak'' .15087
  • Giriş : 26.02.2008 / 20:35:00

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, Fortis Türkiye Kupası çeyrek final rövanşında yarın Fenerbahçe ile yapacakları karşılaşmada beklentisinin ve hedefinin turu geçmek olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

GS TV'ye açıklamada bulunan Alman çalıştırıcı, yarın turu geçmeleri gerektiklerini belirterek, şunları kaydetti:

''Oyun ve maç, bunlar birbirinden çok farklıdır. Yarınki maç bizim kendi sahamızda oynayacağımız bir maç. İlk maçta Fenerbahçe'nin sahasında hem güzel oynamış, hem de avantajlı bir skorla dönmüştük. Yarın kendi sahamızda oynayacağımız maçta uzatmaları, hatta penaltıları göz önünde bulundurmalıyız. Sonuçta hepsi bizim avantajımıza ve bunu kullanmalıyız. Kupa maçları, lig maçlarından da farklıdır. Turu geçmemiz gerekir. Yani bütün beklentim ve hedefim bu. Son dönemde üst üste oynadığımız maçlar var. Haliyle onun olumsuz etkilerini gördüm. Fenerbahçe de son dönemlerde yoğun bir maç trafiğindeydi. Aynı şartlar onlar için de geçerli. Yarın turu geçmeyi bekliyorum.''

POLAT İLE KONUŞMALARI

Karl Heinz Feldkamp, Galatasaray Kulübü'nde 22 Mart'ta gerçekleştirilecek seçimli olağan genel kurul toplantısında başkan adayı olan Adnan Polat ile Galatasaray'ın geleceği hakkında önemli şeyler konuştuklarını dile getirdi.

Son zamanlarda beklediklerinin altında bir oyun oynadıklarını ve bunun üzüntüsünü yaşadıklarını, ancak genel olarak oldukça başarılı durumda bulunduklarını kaydeden Feldkamp, şöyle konuştu:

''Ligin son dönemine girdik. Aynı zamanda kupada da önemli maçlarımız var. Önemli olan, şimdiye kadar yaptığımız olumlu işleri sürdürmek. Dün Adnan Polat ile bir toplantım oldu. Kendisi başkan adayı olacak biliyorsunuz. Toplantıda Galatasaray'ın geleceği hakkında çok önemli şeyler konuştuk. Onların da Galatasaray'a önümüzdeki dönemlerde çok yardımı olacağını düşünüyorum. Tabii şimdiye kadar aldığımız başarılarda, bizlerin yanı sıra yönetici arkadaşlarımızın da çok büyük esteği oldu. Tüm bu olumlu durumu sürdürme dileğimi belirtmek isterim. Bu yola beraber çıktık ve şu anda geldiğimiz nokta hepimiz için başarı kabul edilmelidir.''

''POLAT İLE GALATASARAY'A YENİ YOLLAR AÇILACAK''

Adnan Polat başkanlık seçimini kazandığı takdirde, Galatasaray'a da yeni yolların açılacağını düşündüğünü kaydeden Feldkamp, ''Yeni yönetimle benim geleceğim de tabii ki etkilenecek. Burada yapılacak her şey benim açımdan önemli. Devre arasında yapamadığımız bazı işlerimiz olmuştu.

Yeni yönetimin kararları ve yapacakları, bir teknik direktörün geleceğini de çok yakından ilgilendirir. Benim için önemli olan, mukavelenin süresi değil. 2 sene, 3 sene mukavele yapmışsın bunun pek önemi yok. Burada yapılan bir senelik iş önemli. Gerisi daha sonra konuşulur'' ifadelerini kullandı.

''ŞU AN BARUSSO'LU BİR TAKIM DÜŞÜNMÜYORUM''

Feldkamp, devre arası transfer döneminde sarı-kırmızılı kadroya dahil edilen Barusso'yu, şu an kadroda düşünmediğini belirtti.

Barusso'nun, takıma yeni katılan bir oyuncu olduğunu hatırlatan Alman teknik adam, sözlerini şöyle sürdürdü:

''5-6 antrenmanda bizim onu tanımamız ya da onun bizi ve takımı tanıması, takım içi önemli unsurları tanıması mümkün değil. Önümüzde oynayacağımız çok önemli 2 maç var. Bu kadar tanınmamışlığın içinde şu an Barusso'lu bir takım düşünmüyorum. Barusso'nun, takımı en yakın zamanda en iyi şekilde tanıyıp, neler yapabileceğini bizlere göstermesi lazım.''

"SAĞLIK SORUNU YOKSA''

Feldkamp, son dönemlerde iyi performans gösteren Mehmet Topal'ın, sağlık sorunu olmaması durumunda yarınki karşılaşmada oynayacağını dile getirdi.

Mehmet'in Fenerbahçe ile yaptıkları ilk maçta çok iyi oynadığını belirten Feldkamp, ''Şu anki görüntü gayet olumlu. Son karar kesinlikle yarın verilecek. Mehmet son dönemlerde çok iyi maçlar oynadı. Böyle iyi bir Mehmet'e ihtiyacımız var. Sağlık sorunu yoksa kesinlikle oynayacaktır'' diye konuştu.

Geçirdiği sakatlık nedeniyle ameliyat olan ve uzun bir süre takımdaki yerini alamayacak olan Uğur Uçar'ın oynadığı mevkide bir arayış içinde olmadığını bildiren Feldkamp, ''O mevkide oynayabilecek 4 oyuncumuz var, ama Uğur sakatlandıktan sonra onun değerini herkes dahil biz de görüyoruz'' dedi.

Fenerbahçe ile yapacakları maçta sahaya süreceği ilk 11'i açıklamayacağını ifade eden Alman teknik adam, bu konudaki soruya ''Her ne kadar ayrıcalığınız olsa da siz de kamuoyuna yayın yapıyorsunuz. Size vereceğim bilgiler kamuoyuna yansıtılacaktır. Sayın Zico'ya telefon açayım, olmadı 'Maçtan önce kadroları kendi aramızda değişelim' diyeyim. O zaman ancak kadroyu sizlere de bildirebilirim'' diyerek esprili bir karşılık verdi.

''TARAFTARA İHTİYACIMIZ VAR''

Alman çalıştırıcı, yarınki karşılaşmada sarı-kırmızılı taraftarların desteğine ihtiyaçları olduğunu söyledi.

Sezon başında oynadıkları seyircisiz 5 maçı hala unutamadığını anlatan Feldkamp, açıklamalarını şöyle tamamladı:

''Şu anda bizi çok iyi bir şekilde destekleyen bir taraftar topluluğumuz var. Onlara ihtiyacımız da var. Son oynadığımız Kasımpaşa maçında tabii ki bazı protestolar oldu, ama bunu normal karşılamak lazım. Ortaya koyduğumuz oyun, hatta maçı kaybediyor olmamız, onlara o hakkı veriyor. Seyirci desteği mutlaka olmalı. Bu desteği kazanmak için de biz bir şeyler yapmalıyız. Son maçta onu her ne kadar yapamasak da genel olarak baktığımızda, inanıyorum ki seyircinin o desteğini hak ettiğimiz bir performans ortaya koyduk.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious