Polat kaza şokuyla polisi öpmüş

Polat kaza şokuyla polisi öpmüş.11830
  • Giriş : 14.05.2008 / 16:23:00

Amerika’da öğrenciyken bir arkadaşıyla beraber araba kazası geçiren ve uçurumdan aşağı uçan Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, kaza sonrası şokla polisi öpünce zabıtlara geçmiş.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Dilara Endican’ın Nereden Nereye programına katılan Adnan Polat’ın New York’taki öğrencilik yıllarında yaşadığı kazanın komik anısı herkesi güldürdü.

70’li yıllarda Amerika’da öğrenci olan, barmenlik ve tenis hocalığı da yapan Adnan Polat’ın, o dönemde aynı evi paylaştığı arkadaşı Selim Barlas, başlarından geçen ilginç bir anıyı anlattı.

"Adnan’ın parası bitmişti ve yazın da okuması lazımdı ki erken mezun olsun. O yüzden burs için çok sıkı çalıştı bir sömestr. Vizelere girdik beraber. 36 saat uyumadan çalıştık. Vizeler bittikten sonra birlikte bir yere gittik. Arkadaşlarla buluştuk. Adnan’ın üstü açık bir arabası vardı. Hem yorgunuz hem de bir iki kadeh içmiştik. Giderken uçurumdan aşağı uçtuk. O arada da ’Konyalı’yı söylüyorduk beraber. Bana aşağı uçarken ’Lütfen susma’ dedi. Aşağı indik, ne olduğumuzu şaşırdık. 30 metre falan uçtuk ama hiç bir şey olmadı. Bir kaç saniye sonra polisler geldi. Aşağıya ip merdiven attılar, onunla yukarı çıktık. Adnan, çıktıktan sonra gitti polisi öptü. Adam ’Niye beni öpüyorsun?’ diye sordu. Ben cevap verdim onun yerine, çünkü Adnan devamlı polisi öpüyordu. ’Bizim ülkede adettir, sevdiğimiz iyi adamları dayanamayız öpmemiz lazım’ dedim. Polis zabıta yazmış: ’Arabadan indiler, uçurumdan çıktılar, sonra beni öpmeye başladı, ülkelerinde adetmiş’ diye."

Bu kazadan sonra Adnan Polat’ın New York’ta bir yıl araba kullanması yasaklanmış ve ehliyeti iptal olmuş.

TELEVİZYONGAZETESİ

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious