Polat Kıbrıs'tan cevap verdi

  • Giriş : 13.07.2006 / 00:00:00

Ege Seramik'in Kıbrıs'taki ilk showroom açılışına katılan Galatasaray Kulüp Başkanı Özhan Canaydın ve 2. Başkan Adnan Polat ilgi odağı oldular.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Girne'deki Ege Seramik yetkili satıcısı Lena Trading Ltd.Şti'ne ait showroomun açılışına KKTC turizm ve ekonomi Bakanı Derviş Kemal Deniz, Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın, Galatasaray ikinci Başkanı Adnan Polat katıldı.

KKTC'li Galatasaray'lıların yoğun ilgi gösterdiği açılışta Canaydın ve Polat bol bol fotoğraf çektirdiler. Galatasaray marşlarınının çalındığı açılışda Showroom gezildi Canaydın mankenlerle fotoğraf çektirdi.

Açılışın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Adnan Polat KKTC'ye yapılan yatırımlardan Galatasaray'la ilgili gelişmeler ve Okan'la ilgili birbirinden ilginç cevaplar verdi. Polat Okan'a yönelik eleştirileri yanıtlarken, "Okan Galatasaray'a 10 yaşında geldi. Onu 16 yaşında ben profesyonel yaptım, 32 yaşında bir arkadaşımız, beş sene Galatasaray dışında Futbol oynadı. 17 yıl Galatasaray'da top oynadı. Her zaman efendi, saygılı, zeki, ahlaklı bir sporcu oldu. Yani herkes değişiklikler arayabilir zaman zaman o yaştaki çocuklar farklı düşüncelere girebilir ama Galatasaray'a her zaman saygılı olmuştur. Şimdi ben Okan'la ilgili eleştirileri kabul etmiyorum" ifadelerini kullandı.

2. Başkan Polat, önceki gün yapılan yönetim kurulu toplantısı sonrasında Başkan Özhan Canaydın'ın gereken açıklamayı yaptığını ve "Okan'la ilgili ilk günden beri kararın verilmesinde ve muavakatında ben de vardım" dedi. Kendisinden camia olarak bir özür bekledik. Okan da bizden özür diledi, ayrıca bizden herhangi bir para konuşmadan boş mukaveleye imza attı. Bizler de Galatasaray'lı büyükleri olarak böyle iyi niyetli böyle centilmence Galatasaray'lılık ruhu içindeki bir sporcumuzu affetmek bizim de bir yerde vazifemiz diye düşündük" diye konuştu.

Polat, yabancılar konusunda ise herkesin gönlünden bir aslan geçtiğini belirterek, "Fakat her zaman her istenilen olmuyor. Transferlerle ilgili görüşmelerimiz devam ediyor, bir iş bitmeden açıklamasını yapmaktan yana değilim. Transfer bittiği taktirde bütün Türkiye aynı anda öğrenir zaten. İş bitmeden yapılan açıklamalar hem yöneticileri hem de oyuncuyu sıkıntıya sokar" dedi.

Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın ve ikinci Başkan Adnan Polat, KKTC'de Lefkoşa'daki Galatasaray Store mağazasının açılışına katıldılar. Sevgi gösterileri eşliğinde açılışa katılan Canaydın ve Polat burada bulunan Galatasaray'lı taraftarlarla bütünleşti ve bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Canaydın açılışın ardından en küçük Galatasaray'lı dediği Sevgi bebeği kuçağına alarak fotoğraf çektirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious