Polat krize el koyuyor

Polat krize el koyuyor.9262
  • Giriş : 01.04.2008 / 13:17:00

Adnan Polat ilk olarak Teknik Direktör Feldkamp’la masaya oturarak kadroyla fazla oynamamasını isteyecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Gaziantepspor’la berabere kalarak şampiyonluk yolunda ağır bir yara alan Galatasaray’da yaşanan krize Başkan Adnan Polat el koydu. Sarı-kırmızılı takımın oynadığı kötü futbolla haftalardır beklentilere yanıt verememesi yüzünden kolları sıvayan Başkan Polat ve yöneticilerin, öncelikle Teknik Direktör Karl Heinz Feldkamp’la bir araya gelecekleri, ardından bazı yıldız oyuncuları sert bir dille uyaracakları bildirildi.

Feldkamp’la yapacakları toplantıda, bundan sonra maceraya girmemesini ve kalan haftalardaki kadro seçimlerinde çok daha dikkatli olmasını isteyecek olan yönetimin, “Takım içindeki formsuz oyuncuların sayısı girerek artıyor. Dikkatli olmazsak şampiyonluk elden gidebilir. Bir an önce takımı toparla ve puan kaybını durdur” talimatını verecekleri kaydedildi.

ÜLTİMATOM VERİLECEK

Kalli’den kalan 6 haftada 18 puan isteyecek yönetimin, Gençlerbirliği maçı öncesinde Florya’ya kamp kurarak Alman çalıştırıcıya destek olacakları vurgulandı.

Sarı-kırmızılı yöneticiler, ikinci toplantıyı Brezilyalı yıldız Casiso Lincoln ile gerçekleştirecek. Sık sık sakatlanan ve oynadığı etkisiz futbolla beklentilere yanıt veremeyen sambacıyı ilk kez sert bir dille uyaracağı öğrenilen idarecilerin, “Seni bu takımı şampiyon yapman için aldık. Artık kendine bir çeki düzen vermelisin. Senden beklentileri biliyorsun. Sahaya çık ve yüreğinle oyna. Özel yaşamına da dikkat et. Artık senin hakkında futboldaki başarıların dışında başka haberler duymak istemiyoruz” diyerek ültimatom verecekleri ifade edildi.

Lincoln’ün formsuzluğunun nedenlerini de araştıracak olan Galatasaraylı yöneticilerin bu konuda çok ciddi bir çalışma içinde oldukları ifade edildi.

YABANCILAR MASAYA

Cim-Bom’da Lincoln’den sonra Barış ve Sabri sorgu odasına alınacak. Barış’ın özel yaşamını gözhapsine alacak olan yöneticilerin elinde özel raporlar olduğu ve bu bilgiler ışığında, genç futbolcunun dikkatlerinin çekileceği kaydedildi.

Bir süre önce Kalli tarafından kadro dışı bırakılan, daha sonra yöneticilerin isteğiyle affedilen Sabri de saha içindeki agresif davranışları yüzünden son bir kez uyarılacak. Sarı-kırmızılılar aynı hataları tekrarlaması halinde genç oyuncuya sezon sonunda gönderileceğini de bildirecek.

NONDA GERİ DÖNECEK

Feldkamp’ın, Hakan Şükür’ü hedef alan sözleri ve milli takımdan geç dönmesi yüzünden Gaziantep maçı öncesinde kadro dışı bıraktığı Shabani Nonda yeniden takıma dahil edilecek. Kongolu golcüden bundan sonra daha dikkatli olmasını isteyecek olan yöneticiler, diğer yabancı oyuncularla da masaya oturarak, “Son 6 haftada şansını iyi kullanamayan kim olursa olsun, gönderilecek” restini çekecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious