Polat: "Top yuvarlaktır"

Polat:
  • Giriş : 08.05.2008 / 17:04:00

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat ve bazı yöneticiler, Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen'i makamında ziyaret etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başkan Polat ile birlikte 2. Başkan ve Hukuk İşleri Sorumlusu Mehmet Helvacı ile yöneticiler Ali Haşhaş, Adil Emecan, Faruk Bil, Sinan Kılıç ve Metin Karakaya da ziyarette hazır bulundular.

Başkan Polat, görüşme öncesinde yaptığı sohbette Erzen'in, “Şampiyonluk geldi diyebiliriz, herhalde” demesi üzerine, “Top dikdörtgen olsaydı, 'şampiyon oluruz' derdim. Ancak top yuvarlaktır ve son düdük çalmadan 'şampiyonuz' diyemem” ifadesini kullandı.

Belediyeye gelmeden önce futbolcularla toplantı yaptığını anlatan Adnan Polat, “Bu görüşlerimi futbolculara da aktardım. Oyuncularıma, maçın bitiş düdüğü çalmadan hiç birinin şampiyon olduğumuzu düşünmemesini istedim” dedi.

Erzen'in, “Yine 20.45'de şampiyonuz” demesi üzerine de Polat, “Bu kez 5 dakika uzatma olur, herhalde” diye espri yaptı.

“ÇOK ÖNEMLİ BİR HAFTADAYIZ”

Başkan Polat, son 5-6 haftada bir hayli yoğun dönem geçirdiklerini belirtirken, hocanın istifa etmesi nedeniyle Florya'ya çok sık gidip gelmek zorunda kaldıklarını, ancak bundan şikayetçi olmadıklarını söyledi.

Bu hafta Futbol ve basketbolda çok önemli bir hafta geçireceklerini dile getiren Adnan Polat, “Ben de temenni ediyorum ki, cumartesi günü güzel bir Futbol ve netice ile Galatasaray şampiyonluğu kazanır ve kutlarız. Bu arada futbolun yanı sıra, bayan Basketbol takımımız finalde Fenerbahçe ile yarışıyor, erkek Basketbol takımı da play-off'da mücadele ediyor. Hepsinde başarılı olmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Başkan Polat, ziyarette yaptığı konuşmada ise Ateş Ünal Erzen ile geçmişte Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu'nda birlikte görev yaptıklarını belirterek, şunları söyledi:

“Kendisiyle çok uzun yıllardır birlikteliğimiz var. Galatasaray'ın Florya Tesisleri, Bakırköy Belediyesi sınırları içinde. Genel olarak Galatasaray tesislerinin bulunduğu ilçelerin belediye başkanlarına nezaket ziyareti yapıyoruz. Kendisinden görev yapacağımız bu iki dönemde bize desteklerini sürdürmesini istiyoruz.”
Belediye Başkanı Ateş Ünaz Erzen ise çok mutlu bir gün yaşadığını dile getirerek, “Adnan Polat uzun yıllar Galatasaray'a hizmet etti. En sonunda başkan olarak hakkıyla göreve geldi. Yönetim olarak çok başarılı olacaklar. Gelir gelmez etkisini gösterdiler ve biz de medyada yazdığı gibi Galatasaray için 'Şampiyo' diyebiliriz” ifadesini kullandı.

Galatasaray'ın sadece futbolda değil, engelliler basketbolunda da başarılı olduğuna dikkat çeken başkan Erzen, bu branşta gelen Avrupa şampiyonluğunun, futboldaki başarıdan belki de daha önemli olduğunu vurguladı.

Galatasaray'ın Gençlerbirliği OFTAŞ Spor ile güzel bir karşılaşma oynayacağını dile getiren Ateş Ünal Erzen, “Ondan sonra da silahları ateşlemeden güzel bir eğlence olsun” dedi.

Başkan Erzen, Galatasaray Kulübü'nün Florya'da bazı yeni projelerinin oluşacağını düşündüğünü kaydederek, “Ancak kulüplerin yönetimlerinin 2 senelik görev süreleri çok az. Benim önerim tüzük tadili ile 3-4 seneye çıkarmak lazım. Florya'da yapılacak bir proje en az 3 sene sürer” derken, Adnan Polat da başkanın bu görüşlerine destek verdiğini dile getirdi.

Başkan Polat, ziyarette Ateş Ünal Erzen'e sadece kolleksiyoncularda bulunan ve 2 bin adet bastırılan kulübün 100. yıl parasını hediye etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious