Polat Tower'da Ağar'ın ortağına infaz!

Polat Tower'da Ağar'ın ortağına infaz!.10366
  • Giriş : 23.06.2009 / 15:31:00
  • Güncelleme : 23.06.2009 / 15:32:02

Şişli'de bir rezidansta kalan müteahhit Fatih Edremit, dairesinde silahla vurularak öldürüldü. Edremit Mesan İnşaat adlı şirketin sahibi. Edremit'in ortağı ise tanıdık bir isim.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fulya Mahallesi Yeşilçimen Sokak'taki rezidansın 22. katındaki dairede kalan Fatih Edremit (52), dairesine kabul ettiği 2 kişinin binadan ayrılmasından sonra yaralı halde bulundu.

Ambulansla Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Edremit, burada hayatını kaybetti.

Müteahhitlik yaptığı belirtilen Edremit'in öldürülmesine ilişkin çalışma başlatan polis, rezidansın güvenlik kamerası görüntülerine incelenmek üzere el koydu.

Saldırının, Fatih Edremit'in tanıdığı kişilerce yapıldığını düşünen polis, Edremit'in yakınlarından bazılarının ifadesine başvurdu. Polis olayla ilgili Hasan Heybetli ve bir kişiyi gözaltına aldı. Cinayetle ilgili inceleme devam ediyor.

Edremit'in ortağı Ağar'ın oğlu

İstanbul Ticaret Odası kayıtlarına göre Fatih Edremit Mesan İnşaat Elektrik Turizm Taah.San.Tic.Ltd. Şti'nin sahibi. Şirketin diğer ortakları ise, Fatih Mehmet Edremit, Osman Edremit ve Zülfü Tolga Ağar. Şirket'in eski ortağı olarak ise Metin Edremit bulunuyor. Ortaklardan birinin ismi tanıdık.

Eski Demokrat Parti Genel Başkanı Mehmet Ağar'ın oğlu Zülfü Tolga Ağar.
Zülfü Tolga Ağar'ın üzerine Mesan dışında 3 şirket daha bulunuyor. Tolga Ağar en son 2008'de Muğla Taşıt Muayene İstasyonları'nın işletme hakkını almıştı. Ağar bunun için, 4 Mart 2008 tarihinde, İstanbul'da 500 bin YTL sermayeli şirket kurmuştu.

Ağar'ın ortak olduğu bir başka şirket ise Selimiye Petrol Ürünleri. 250 bin TL sermayeli şirket 2005'te kurulmuş. Buradaki ortağı Muhammet Kürkçü.
Ağar'ın ortak olduğu bir başka şirket ise Ak Gıda Tekstil. 250 bin TL sermayeli şirketin ortakları arasında Anne Emel Ağar da bulunuyor. Muğla Taşıt Muayene İşletmesi adlı şirkettik ortakları ise İlhami Elbir ve Mustafa Mert Işık.

EKOTRENT

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*