Polat yeni dönemi anlattı!

Polat yeni dönemi anlattı!.12563
  • Giriş : 17.06.2009 / 08:43:00

Galatasaray Başkanı Adnan Polat, sarı-kırmızılı takımda bu yıl yaşanacak yeni dönemi Galatasaray Dergisi'nde anlattı. İşte Galatasaray Başkanı'nın ağzından dökülenler...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sevgili Galatasaraylılar,

2008-2009, güzel neticelerin olmadığı, bizim için talihsiz ve başarısız bir sezon oldu.

İkinciliğin bile başarısızlık kabul edildiği camiamızda böyle bir sonuç düşünmediğimiz bir şeydi. Camiamızı-taraftarımızı üzdüğümüzün farkındayız. Geçtiğimiz sezon boyunca birlikte çalıştığımız Michael Skibbe ve Bülent Korkmaz'a emekleri ve hizmetleri için kendim ve kulübüm adına içtenlikle teşekkür ediyorum.

Yeni sezonda aynı şeyleri yaşamamak ve Büyük Galatasaray'ın hedeflerine uygun olarak sezonu geçirmek istiyoruz. Transferlerimizi bir an önce yapıp UEFA, Türkiye Kupası ve lig için hazırlıklara hemen başlamayı planlıyoruz. Bu sezonki hedefimiz, 2010-2011 sezonunda tamamlanacak olan Türk Telekom Arana'ya şampiyonluklar kazanan bir ekip olarak gitmektir.

Bu konudaki ilk adımımız, yeni teknik direktörümüzü belirlemek oldu. Belirlediğimiz kriterlere uygun, üst düzey imajı, dünyanın en iyi kulüplerinde teknik adamlık tecrübesi olan, genç, dinamik, gençlere önem veren, Futbol oyununa bir sistem dahilinde bakışı olan, sporcuyla ilişkilerini en üst düzeyde verim alabileceği düzeyde koruyan, disiplinli ve Galatasaray için çalışmak isteyen Frank Rijkaard ile 2 yıllık sözleşme yaparak yeni sezonda yola çıkıyoruz.

Sevgili Galatasaraylılar,

Frank Rijkaard ile başlayacak yeni dönemde Camiamızdan ve taraftarlarımızdan en büyük dileğim sabırlı olmalarıdır. Yeni teknik direktörümüzün Barcelona'da görev yaptığı 5 yıllık dönemde altyapıdan almış olduğu oyuncular, bugün dünyanın en büyük kupalarını kazandılar. Bu, sabır isteyen bir sürecin sonunda gerçekleşti. Türkiye'de maalesef büyük kulüpler taraftar ve camiası ile bu sabrı göstermekte cömert olmamıştır.

Galatasaray Camiası olarak, her Futbol takmımızdaki değişimi tamamlamak hem de başarılı olmak istiyoruz. Aynı zamanda, Türkiye'nin altyapısından en fazla oyuncu çıkaran ve oynatan kulübü olarak bu geleneğimizi sürdürmek ve yıldız futbolcuları bünyemizden yetiştirmek istiyoruz. Bunun yolu, yeni başlayan süreçte sabırlı olmaktan, adım adım ilerlemekten geçmektedir.

Yeni sezon öncesinde tüm Galatasaray Camiasının içten desteğini hissederek yola çıkıyoruz. Amacımız Galatasaray'ın büyük vizyonunu bütün muhteşemliğiyle ortaya çıkartmak, hepimizin gurur duyacağı, Galatasaray ismine yakışır başarılara ulaşmaktır.

Bu yolda birlikte yürüyeceğimizden eminim.

Adnan Polat
Galatasaray Spor Kulübü Başkanı

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*