Polat'dan transfer müjdesi

Polat'dan transfer müjdesi.11830
  • Giriş : 13.06.2008 / 18:51:00

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Adnan Polat, gündemdeki konuları Galatasaray Derneği'nde dün akşam basına kapalı olarak yapılan toplantıda değerlendirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Galatasaray TV'de yayınlanan konuşmasında öncelikle yeni teknik direktör Michael Skibbe'ye değinen Başkan Polat, "Biz Skibbe'yi birden fazla teknik direktörün arasından seçtik. Seçmek için de çok ciddi olarak zaman harcadık. Değerlendirmek için epey tartışmalar yaptık ve sonunda Galatasaray'a en uygun teknik direktör olduğuna kanaat getirdik" dedi.

Polat, sözlerine şöyle devam etti: "Kendisiyle dün akşam Paris'te sözleşmeyi imzaladı Adnan Sezgin. Galatasaray'ın bu dönemde yarışma ortamı içinde yetiştirmeci bir hocaya ihtiyacı var diye düşünüyorduk. Özellikle gençlere önem veren; çünkü Galatasaray takımında çok genç oyuncu var ve de bu anlamda bir teknik direktör istedik. Skibbe'nin 43 yaşında olmasına rağmen 20 senelik tecrübesi var. Bundesliga'da uzun yıllardır değişik takımlarda görev yaptı. Alman milli takımında çalıştı. Galatasaray'a faydalı ve iyi olacağına inandığımız için kendisini transfer ettik."

Adnan Polat, futbolcu transferlerinden de söz ederken şunları söyledi: "Futbolcu transferleriyle ilgili çalışmalarımız devam ediyor.Daha önce de dediğim gibi 3 tecrübeli, belli kalitenin üstünde futbolcu almaya ihtiyacımız olduğunu düşünüyoruz. Teknik direktörümüz ve daha önce konuştuğumuz teknik direktörler de aynı görüş içindeydi. Herhalde önümüzdeki 2 haftadan itibaren bir aksilik çıkmazsa - bu aradığımız futbolcuların birçoğu ile görüşüyoruz - İstanbul'a getirmeye başlarız diye düşünüyorum. Sezon başına kadar hepsinin bir araya gelmesi için uğraşıyoruz ama onun sözünü veremeyiz".

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious