Polat'ı kızdıracak açıklama

Polat'ı kızdıracak açıklama.12563
  • Giriş : 12.05.2009 / 08:32:00

Galatasaray Kulübü'nün eski futbol şube sorumlusu Fatih Gökşen, bu sezonki başarısızlığın faturasını, Başkan Adnan Polat'a kesti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Galatasaray Kulübü'nün eski Futbol şube sorumlusu Fatih Gökşen, bu sezonki başarısızlığın faturasını, başkan Adnan Polat, Futbol şubesi yöneticileri Haldun Üstünel, Murat Yalçındağ ve Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin'e keserken, Arda'nın da satılması gerektiğini söyledi.

TV8'e açıklamalarda bulunan Gökşen, Futbol şubesinde görev yapan yöneticilerin, geçen seneki başarıda son 6 haftada emeği geçen insanları görmeyip, bütün başarıyı kendilerine mal ettiğini iddia ederek, ''Zannettiler ki bu sene de hiç kimse olmadan başarılı oluruz. Teknik direktör, sportif direktör önemli değil, o onu da işten çıkartalım, şunları gönderelim, Hakan Şükür'ü gönderelim... Maalesef bu gibi şeylerle o Galatasaray'ın soyunma odasının, o Galatasaraylılık ruhunu, kolej havasını bitirdiler'' diye konuştu.

Hakan Şükür hakkında da ilginç bir iddia ortaya atan Fatih Gökşen ''Adnan Polat bu sene Hakan Şükür'e futbolu bıraktırmamış olsaydı bu takım 10 puan farkla şampiyondu, UEFA Kupası'nı da kesin alırdı'' dedi.

''ARDA HEMEN SATILMADI''

Gökşen, Arda'nın kendisine sunulan imkanların kıymetini çok iyi bilmek zorunda olduğunu belirterek, ''Hareketlerine her zaman her yerde; hem saha içi, hem de özel hayatında çok dikkat etmeli'' ifadesini kullandı.

Arda'nın 'Bugün tatil, ben gezerim' demeyip, gerekirse gezmeyeceğini anlatan Fatih Gökşen, ''Evinde oturacak. Gerekirse arkadaşlarıyla eğlence yerlerine gitmeyecek, eğlenceyi arkadaşının evinde yapacak. Bugünlerde göz önünde olduğu için her şeyine dikkat etmesi gerekir. Antipatik olmaması lazım. Agresif olmaması lazım. Ne kadar basında yer alırsa, yüz göz olursa, dikkat ediyorum sinirleri bozuluyor ve agresifleşiyor'' şeklinde konuştu.

Fatih Gökşen, şu anda Arda'nın tam satılma zamanı olduğunu savunarak, ''Hem Galatasaray için, hem Arda için tam zamanıdır diyebilirim'' dedi.

''BAŞARISIZLIĞIN NEDENİ BİR MENAJERİN OLMAMASI''

Gökşen, başarısızlığın sebeplerini de sıralarken, sportif menajerin ve sportif direktörün olmayışına bağladı.

Florya'daki Galatasaraylılık ruhu ve Galatasaraylılık psikolojisinin önemli detaylar olduğunu kaydeden Fatih Gökşen, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Bir türlü oluşmayan kaptanlık pazubandı kaosları, bir sportif menajerin, sportif direktörün olmayışı... Yönetimle sporcunun, teknik direktörle yönetim arasındaki birçok problemleri çözecek; köprü olacak birinin olmayışı Galatasaray'ın Florya'sında kaosların yaşanmasına sebep oldu. Problemler üst üste gelmeye başladı. Yoksa takım hakikaten çok değerli oyunculardan kuruluydu. Ama bu takım söylediğim nedenlerden dolayı başarılı olamadı.''

Eski yönetici, başarısızlıktaki en büyük payın yönetimdeki zafiyetin olduğunu belirterek, ''Yönetimin Florya tarafı hakikaten başarısız. Belki o yönetimde 15 kişi içerisinde Florya'da daha başarılı olacak insanlar mevcut. Aynı insanda ısrar etmek bence yersiz'' ifadesini kullandı.

''BÜLENT KORKMAZ YARDIMCI HOCALIK YAPMALI'

Bülent Korkmaz'a sezon sonunda ''Güle güle'' demenin birazcık gaddarlık olacağını dile getiren Gökşen, ''İçimizden birisi olarak göreve getirdik. Ama Bülent kardeşimizi de sezon sonunda göndermek, hadi güle güle demek birazcık gaddarlık olur. Eğer kendisi kabul ederse bir yabancı hocanın altında yardımcı antrenör olarak düşünülebilir'' diye konuştu.

Fatih Gökşen, Bülent Korkmaz'ın Kayseri Erciyesspor'da çıkış yakaladığını, ancak sonraki çalışmalarında yıprandığını belirterek, ''Keşke başka 1-2 kulüpte daha çalışıp gelseydi daha iyi olurdu'' diyerek sözlerini tamamladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*