Polat'ın gerçek sesinin sahibi!

Polat'ın gerçek sesinin sahibi!.9652
  • Giriş : 19.08.2008 / 08:13:00

Kurtlar Vadisi’nde Polat Alemdar karakterine kimlik kazandıran ses, yalnızca Polat Alemdar’ı değil, ekrandaki bir çok ünlü isme de sesini veriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Cine5 kanalında yayınlanan Dizi Magazin programında ekrana getirilen haberde, Kurtlar Vadisi ile birlikte fenomen haline gelen Polat Alemdar'ı seslendiren kişinin, başka hangi dizi kahramanlarına ses verdiği de açığa çıktı.
Necati Şaşmaz'ı seslendirerek karaktere bambaşka bir kimlik kazandıran ses, aynı zamanda Gümüş dizisinde Kıvanç Tatlıtuğ'u, Aşk Oyunu'nda Keremcem'i, Doktorlar'da Kutsi'yi de seslendirmiş.

Dublaj sanatçısı Umut Tabak, ekranda yaratılan karakterlere sesiyle karizma da katıyor. Bunun en iyi örneklerinden birisi de Kurtlar Vadisi'ndeki Polat Alemdar.

7 yıldır Dublaj yapan Umut Tabak, Alman Lisesi'ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü'nden mezun olmuş. Bir dönem Haldun Dormen'in tiyatrosunda oynayan Umut Tabak, seslendirdiği jönler gibi kendisi de bir gün jön olma idealini taşıyor. Tabak, "Ben tiyatro yapmak istiyorum. Ses o kadar çabuk yıpranmıyor ama görüntü daha çabuk yıpranıyor ve daha çabuk harcanıyorsunuz" diye konuştu.

Umut Tabak, en son Beyaz Gelincik'te kısa bir rol alarak Altan Erkekli'nin gençliğini oynamış.

En çok Kurtlar Vadisi'nde seslendirme yapmaktan keyif aldığını söyleyen Umut Tabak, yalnızca dizilerde değil sinemada da seslendirme yapıyor. Tom Cruise, Christian Slater, Matt Damon, Brad Pitt, Johnny Depp, Antonio Banderas, Leonardo Di Caprio'ya da ses veren Tabak özellikle Jonny Deep'i seslendirmeyi de çok sevdiğini sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*