'Polatlı il olma yolunda çalışmalarını sürdürüyor'

  • Giriş : 09.09.2006 / 00:00:00

Polatlı Belediye Başkanı Yakup Çelik,

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Belediyecilik alanında yeşil alan çalışmasının çok önemli olduğunu ifade eden Çelik, Polatlı şehir girişinde yolun solunda 20 dönümlük bir alanda rekreasyon çalışması yaptıklarını, ayrıca şehir merkezinde Devlet Demir Yollarından (DDY) aldıkları bir alanda Necip Fazıl'ın adını verdikleri bir rekreasyon alanı oluşturduklarını belirtti. Parka Necip Fazıl adını vermelerinin nedenini Çelik, "Sakarya Türküsü ile bütünleşmiş bir şairimizdi bunun için parka onun adını verdik" şeklinde açıkladı.

Bir belediyenin altyapı sorununun olmaması gerektiğini ifade eden Polatlı Belediye Başkanı Yakup Çelik, "Altyapı sorununuz varsa sadece göze hitap edene yönelmişseniz şehre en büyük ihaneti yapmış sayılırsınız. Altyapı çalışmaları çerçevesinde biz belediye olarak 40-50 yıllık su şebekesini değiştirdik. Şu anda bizim şehir şebekemizde pit boru kalmadı tamamını yeniledik." dedi. Enerji üretim hatlarının hepsini yer altına aldıklarını belirten Çelik, Şöyle devam etti: "Polatlı 13 Eylül'de yapılacak açılışla ilk gaz verme töreni ile doğalgaza kavuşacak. Kanalizasyonları yeniledik. 5 ayrı işi bir sokakta yaparak tüm sorunları çözmeye çalışıyoruz. Ekim sonunda çalışmaları bitirmeyi planlıyoruz."

Ankara'nın yanıbaşında Ankara kimliğine bağlı olarak yaşadıklarını ifade eden Polatlı Belediye Başkanı Yakup Çelik, Polatlı'nın hem mimari bakımdan hem de kültürel bakımdan kendine özgü kimliği olduğunu, Polatlı'nın bir başkasının altına ezilmeden bir kimliğinin olmasını istediklerini vurguladı.

Sakarya Savaşında bir zaferin kazanıldığı Duatepe ve Gordion gibi iki büyük kültürel mirasa ev sahipliği yapan ve Duatepe altgeçidi, İçme suyu arıtma tesisi, altyapı çalışmaları ve doğalgaz gibi projelere imza atan Polatlı Belediyesi, kendi öz kaynaklarıyla il olma yolunda çalışmalarını sürdürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious