Polat'tan, Aziz Yıldırım'a ilginç yorum

  • Giriş : 27.05.2006 / 00:00:00

Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Polat, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın istifasına ilişkin, ''Şayet gündem değiştirmeye yönelikse, tebrik etmek lazım. Son derece başarılı oldular'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Gazetecilerin Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın görevi bırakmasıyla ilgili sorusunu cevaplandıran Polat,''Eğer Aziz Yıldırım'ın istifası samimi ise zaten daha önce görüşlerimi açıkladım. Ama istifası gündem değiştirmeye yönelikse, tebrik etmek lazım. Son derece başarılı oldular. Bizim şampiyonluğumuzla ilgili göndemimizi ikinci plana ittiler'' diye konuştu.

"ÖNCELİĞİMİZ ÖN LİBERO"

Transferde öncelikle takımın ihtiyacı olan mevkilere futbolcu transfer edeceklerini kaydeden Polat, öncelikli ihtiyaçlarının da iyi bir ön libero olduğunu ifade etti. Transfer edecekleri futbolcunun özelliklerini, ''Defansif orta saha, ön libero'' olarak nitelendiren Polat, şöyle konuştu:

''Bu ihtiyacımızı giderecek bir oyuncu almamız lazım. Bu olmazsa olmaz şartımız. Bu bir isim, marka olabilir, çok bilinen birisi de olmayabilir. Amaç takıma olan katkısı. Her zaman ismi yukarılara çıkmış bir yıldızın gelmesi takıma katkı verecek anlamına gelmez. Belki öyle biri gelir ki Galatasaray'da yıldız olur. Keşke öyle olsa. İlla çok büyük paralar vererek büyük transfer yapmış olmuyorsunuz. Dünyanın en büyük 11 yıldızını bir araya getirerek de dünyanın en iyi takımını yaratamıyorsunuz. Önemli olan eksik bir parçayı yerine koymak. Daha önce ismi yıldız olan birçok oyuncu geldi ve mali külfet dışında bir şey olmadı. Çok aceleci de davranmıyoruz. Dünya Kupası'nda kendi futbolcularımızın performansı da transfer politikamızı belirleyecek. Normal olarak bir oyuncu getirme hakkımız var. Dünya Kupası sonrası bazı değişiklikler olabilir. Bu süreci yaşamamız lazım. Bekleyip hep beraber göreceğiz.''

-''RİBERY KONUSU TAKİBİMİZDE''-

Adnan Polat, Fransa'nın Olympique Marsilya takımına olaylı bir şekilde transfer olan eski futbolcuları Frank Ribery konusundaki son durumun sorulması üzerine, görüşmelerin ve yargı safhasının devam ettiğini kaydetti.

Ribery konusunu takiplerinde olduğunu ve kısa sürede bazı sonuçlara ulaşılmasını beklediklerini söyleyen Polat, ''Kısa sürede bir şeyler olacak gibi ama şu an bir şey yok. Arkasını bırakmış değiliz. Galatasaray mutlaka hak ettiği bedeli oradan alacaktır'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious