Polat'tan Hakan Şükür'e 'reddedilmeyecek' teklif

Polat'tan Hakan Şükür'e 'reddedilmeyecek' teklif.11658
  • Giriş : 30.05.2008 / 00:33:00
  • Güncelleme : 29.05.2008 / 23:57:11

G.Saray'daki geleceği tartışma konusu olan Hakan için kulüp başkanı Adnan Polat'tan müthiş açıklama geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, Hakan Şükür'e takımın tüm projeleri içinde görev teklif edeceklerini söyledi.

Polat, yönetim kurulu toplantısından sonra yaptığı açıklamada, şöyle konuştu:
''Yönetim kurulumuz ayrıca, Florya tesislerinde Metin Oktay'ın heykelinin yanına, Hakan'ın heykelinin dikilmesine karar verdi. Galatasaray yönetimimin dışında, kabul ederse, benim de ona şahsi bir armağanım olacak. Galatasaray'ın, Adnan Polat Kamp Tesisleri var. Bu tesisteki adımı kaldırıp, Hakan Şükür adının konulmasını teklif edeceğim kendisine. Hakan, bizim açımızdan Türk Futbol tarihinin gelmiş geçmiş en büyük futbolcusu. Bizim için efsane bir futbolcudur, yaşayan bir efsanedir.

Galatasaray'a katkılarını birlikte yaşadık. Bugüne kadar hep futbolcu olarak Galatasaray'a katkısı oldu. Kabul ederse, bundan sonra da Futbol adamı olarak Galatasaray'ın bünyesinde, 5 yıllık kontratla görev alacak.''

Kulüp başkanı Adnan Polat, Hakan'a yapacakları teklifle ilgili projenin detayları üzerinde çalıştıklarını, bittiği zaman kendisine göstereceklerini belirterek, ''Oturup inceleyecektir. Bu, 5 yıllık ciddi bir görev içeren, ekonomik ve statü olarak da belli bir ağırlığı olan birleşme teklifi olacak'' dedi.

Bir gazetecinin, ''Bu, gelecekte teknik direktör olması yolunda altyapı oluşturacak mı'' sorusuna Polat, ''Önünü açacak her şey olabilir'' yanıtını verdi.

Hakan'a yapılacak jübile konusunda da ''Önümüzdeki 3 yıllık dönemde, ne zaman isterse o zaman bir jübile yapacağız. Zamanına kendi karar verecek'' ifadesini kullanan Polat, yeni teknik direktörle ilgili soruları ise yanıtsız bıraktı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious