Polat'tan Skibbe açıklaması

Polat'tan Skibbe açıklaması.13566
  • Giriş : 14.06.2008 / 19:13:00
  • Güncelleme : 14.06.2008 / 18:59:17

Galatasaray Başkanı Adnan Polat, Michael Skibbe hakkında açıklamalar yaptı!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Galatasaray Başkanı Adnan Polat, teknik direktörlük görevine getirdikleri Michael Skibbe hakkında açıklamalar yaptı! Galatasaray TV'ye konuşan Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, yeni teknik direktörleri Michael Skibbe'yi birden fazla teknik direktör arasından seçtiklerini belirterek, "Seçmek için de çok ciddi olarak zaman harcadık. Değerlendirmek için epey tartışmalar yaptık ve sonunda Galatasaray'a en uygun teknik direktör olduğuna kanaat getirdik" dedi.

Polat, Futbol A.Ş Genel Müdürü Adnan Sezgin'in Michael Skibbe ile dün akşam Paris'te biraraya gelerek sözleşme imzaladığını söyleyerek, "Galatasaray'ın bu dönemde yarışma ortamı içinde yetiştirmeci bir hocaya ihtiyacı var diye düşünüyorduk. Özellikle gençlere önem veren, çünkü Galatasaray takımında çok genç oyuncu var ve de bu anlamda bir teknik direktör istedik. Skibbe'nin 43 yaşında olmasına rağmen 20 senelik tecrübesi var. Bundesliga'da uzun yıllardır değişik takımlarda görev yaptı. Alman milli takımında çalıştı. Galatasaray'a faydalı ve iyi olacağına inandığımız için kendisini transfer ettik" diye konuştu.

Futbolcu transferlerine de değinen Adnan Polat, şunları söyledi:
"Futbolcu transferleriyle ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Daha önce de dediğim gibi 3 tecrübeli, belli kalitenin üstünde futbolcu almaya ihtiyacımız olduğunu düşünüyoruz. Teknik direktörümüz ve daha önce konuştuğumuz teknik direktörler de aynı görüş içindeydi. Herhalde önümüzdeki 2 haftadan itibaren bir aksilik çıkmazsa görüştüğümüz oyuncuları İstanbul'a getirmeye başlarız diye düşünüyorum. Sezon başına kadar hepsinin bir araya gelmesi için uğraşıyoruz, ama onun sözünü veremeyiz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious