Polenler cezaevinden kurtardı

Polenler cezaevinden kurtardı.12528
  • Giriş : 02.02.2008 / 15:55:00

Adapazarı'nda ev sahibinin teşhis etmesiyle 10 ay cezaevinde yatan hırsızlık zanlısının, olay yeri ve üzerinden alınan polen örneklerinin karşılaştırılması sonucu suçsuz olduğu ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sakarya Emniyet Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, 12 Şubat 2006'da G.K adlı ev sahibinin evine giren kimliği belirsiz kişi ya da kişiler kredi kartı, 450 YTL para, ruhsatlı tabanca, otomobilin anahtarını ve bazı belgeleri alarak kaçtı. Eve bahçedeki çam ağacından tırmanarak girdikleri tespit edilen zanlılarla ilgili olarak ev sahibinin verdiği bilgiler doğrultusunda polis, eşgale uyan H.Ç.'yi gözaltına aldı. Emniyette yapılan yüzleştirmede H.Ç. ev sahibi tarafından teşhis edildi.

Kriminal ekipleri ise hırsızların tırmandığı çam ağacından, evin duvarındaki çamur lekeleri ile evin bahçesinden toprak numuneleri aldı. Kriminal ekipler zanlının elbise ve ayakkabısındaki çamur lekelerini evden alınan diğer örneklerle karşılaştırmak üzere, Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Başkanlığı Botanik Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Cahit Doğan'a gönderdi.

Bu arada zanlı H.Ç. ise suçsuz olduğunu söylemesine karşın ev sahibinin teşhisiyle cezaevine konuldu. Zanlının üzerinden alınan numuneler ile evin bahçesi, duvarı ile ağaçtan alınan polenlerin yapılan analizinde şüphelinin olay yerine gelmediği tespit edildi. Suçsuzluğu palinolojik delillerin kullanılmasıyla ortaya çıkan H.Ç. ise 10 ay cezaevinde kaldıktan sonra salıverildi. Polis, faili meçhul kalan hırsızlık olayını çözmek için çalışmasını sürdürüyor.

CİHAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious