Polis, Beşiktaş taraftarına ne yaptı?

Polis, Beşiktaş taraftarına ne yaptı?.15338
  • Giriş : 19.12.2008 / 12:57:00

Turkcell Süper Ligi'nde Pazar günü oynanacak Galatasaray-Beşiktaş maçı için bilet alan Beşiktaşlı taraftarlara GBT uygulaması yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Turkcell Süper Ligi'nde Pazar günü oynanacak Galatasaray-Beşiktaş maçı için bilet alan Beşiktaşlı taraftarlara GBT uygulaması yapıldı. İlk defa yapılan uygulamada biletini alan taraftarların, teker teker cep bilgisayarıyla GBT'sine bakıldı.

BJK İnönü Stadyumu etrafında toplanan Beşiktaşlı taraftarlar, bilet almak için beklemeye başladı. Fenerbahçe derbisi öncesi yaşanan bilet kargaşasını dikkate alan polis, bu sefer güvenlik önlemlerini artırdı. Gişelere 10 metre mesafede çevik kuvvet kordon oluşturdu. Sıraya giren taraftarlar saat 11.00'da bilet satışı başladı. Bilet satışının başlamasıyla arka taraflarda kalanlar ön tarafa doğru yüklenmeye başladı. Önde bulunan taraftarlar ezilme tehlikesi geçirdi. Bunun üzerine polis, taraftarları tek tek içeri aldı. Sıra harici bilet almak isteyenler polis tarafından dağıtıldı. 1162 adet bilet kısa sürede tükendi.

Bu arada, bilet alan taraftarların tamamı cep bilgisayarıyla Genel Bilgi Toplama (GBT) uygulamasından geçirildi. Cep bilgisayarıyla taraftarların GBT'sine bakıldı.

Öte yandan, kulüp yöneticileri aleyhine slogan atan taraftarlar, dün akşamdan itibaren beklemeye başladıklarını, geceyi stadın önünde geçirdiklerini söyledi. Taraftarlar, buna rağmen sıraya başkalarının aradan girmesi nedeniyle sonlara doğru kaydıklarını belirterek, yetkililere sitem etti. Her türlü güçlüğü aşarak biletlerini alan taraftarlar, "Bunca zorluğa rağmen biletlerimizi aldık. Çok mutluyuz, bu maçı alacağız. Yensek de yenilsek de bize düşen takımımızı desteklemektir. Futbolculara buradan sesleniyoruz; bizim bu çektiğimiz eziyetleri görsünler. Onlar da ona göre oynayıp bu maçı alsınlar." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*