Polis, DTP mitinginde çocukları vazgeçirdi

Polis, DTP mitinginde çocukları vazgeçirdi  .16692
  • Giriş : 02.03.2008 / 16:27:00

Demokratik Toplum Partisi DTP'in Mardin'de düzenlediği mitinge katılan küçük yaştaki çocuklar polisin sıcak yaklaşımı ile mitinge katılmaktan vazgeçtiler.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

DTP Mardin İl Teşkilatı tarafından Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Kuzey Irak'ta terör örgütüne yönelik düzenlediği operasyonları protesto etmek için miting düzenlendi. Cumhuriyet meydanındaki mitinge yaklaşık 150 kişi katıldı. Çoğunluğu kadın ve çocuklardan oluşan grup, polisin yoğun güvenlik tedbirleri altında çembere alınırken, Diyarbakır ve Savurkapı bölgesinde yerleştirilen çok sayıda çevik kuvvet ve özel hareket timleri bölgede kuş uçurtmadı.

Miting alanına gelen yaşları 7 ile 13 arası değişen çocuklarla ilgilenen Mardin Emniyet Müdür Yardımcısı Fatih Özcan, kurduğu sıcak diyalog sayesinde çocukların büyük ilgisini çekti. Onlarla sık sık İngilizce konuşan ve şakalaşan Emniyet Müdür Yardımcısı Özcan, miting alanında toplanan minik çocuklara polislik hakkında bilgi verdi. Başka bir polis memuru ise miting alanında toplanan çocuklara, bu ülkede kardeşçe bir arada yaşayabileceklerini anlatarak, mitinge katılmamalarını istedi. Polisin sözünü dinleyen çocuklar daha sonra miting alanından ayrıldı.

Cumhuriyet alanında toplanan gruba yönelik bir basın açıklaması yapan DTP il yönetimi, AK Parti hükümetini eleştirdi. Basın açıklaması bitimi ile birlikte alanda toplanan grup çeşitli sloganlar attı. Yasa dışı slogan atmaya devam eden guruba polis dağılması konusunda uyardı. Araya DTP yöneticilerin girmesiyle grup sessizce dağıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious