Polis, eroinci köstebeği çıktı

  • Giriş : 14.03.2007 / 00:00:00

İstanbul ve Bursa'da beş operasyonda 308 kilo eroin ele geçti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İnegöl'deki operasyonda polis, kaçakçılara bilgi veren Narkotik Şube'de görevli meslektaşları Erol Ç.'yi de yakaladı. Köstebek polis Erol Ç. tutuksuz yargılanacak.

Sadece gelin serbest
İstanbul B.Çekmece'de ev basan polis, gizli bölmelerde 52 kilo eroin ele geçirdi. Diyarbakır Sur Turizm'in sahibi Abdulvahap Çarık, eşi, kızı ve iki oğlu tutuklandı. Aileden sadece gelin Çarık serbest bırakıldı.

'Köstebek' polisi arkadaşı yakalattı

İstanbul Narkotik Şube'de görev yapan bir polis memurunun uyuşturucu tacirlerine bilgi sızdırdığı ortaya çıktı. 'Köstebek' polis, meslektaşının şüphelenmesiyle ele geçti.

İstanbul Narkotik polisinin son iki haftada İstanbul ve Bursa'da ortaklaşa olarak gerçekleştirdiği 'Silindir' adlı 5 ayrı operasyonda toplam 308 kilo eroin ele geçirildi. Operasyonlarda, 36 kişi gözaltına alındı. Bu operasyonlar sırasında 10 yıldır narkotik şubede görev yapan polis memuru Erol Ç.'nin uyuşturucu tacirlerine "köstebek" olarak çalıştığı ortaya çıktı. Polis memurunu ele veren ise meslektaşının şüphesi oldu. İstanbul Narkotik Şube'de 10 yıldır görev yapan Erol Ç.'den, aynı yerde görev yapan bir meslektaşı şüphelendi. Adı açıklanmayan polis memurunun şüphesini üstlerine bildirmesi üzerine Erol Ç. 2006 yılından itibaren mesai arkadaşları tarafından 'gözetlenmeye' alındı. Bu arada gerçekleştirilen büyük operasyonlarda ise görevlendirilmedi.

'DAR OPERASYON' ELE VERDİ
Bir süre önce ise, amirleri operasyon için az sayıda polis memurundan dar bir ekip oluşturdu. Bu operasyonla ilgili bilgiler uyuşturucu tacirlerine sızınca Erol Ç.'nin bu kişilerle irtibatlı olduğundan emin olundu. Bunun üzerine polis memurunun telefonları dinlemeye alındı.Erol Ç.'nin, dedektiflerin 2 yıldır peşinde olduğu Mesut T. adlı uyuşturucu taciriyle görüştüğü ortaya çıktı. Uyuşturucu tacirlerini şüphelendirmemek için polis memuru gözaltına alınmadı. Narkotik timleri, Bursa polisiyle İnegöl'de bir TIR'a baskın düzenledi. Baskında konteynıra yüklenmiş 112 kilo eroin ele geçirildi, uyuşturucunun Pendik'te depo olarak kullanılan bir evden otomobille getirilip yurtdışına çıkarılmak üzere TIR'a yüklendiği belirlendi. Uyuşturucuya el koyan polis, Pendik'teki evin ve uyuşturucunun sahibi olan Mesut T. ile Çınar O., Cevher O. ve Reşat H.'yi de yakalayarak gözaltına aldı. Polis, söz konusu evde ayrıca 31 kilo eroin ele geçirdi. Operasyonun tamamlanmasının ardından polis memuru da meslektaşları tarafından gözaltına alındı. Erol Ç.'nin "Şahısları tanıyorum ama ilgim yok" dediği öğrenildi. Sorgularının ardından dün Beşiktaş'ta İstanbul Adliyesi'ne sevk edilen Erol Ç. tutuksuz yargılanmak üzere salıverilirken, Mesut T. ve adamları tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious