Polis, eski sevgilisine kurşun yağdırdı

  • Giriş : 25.11.2006 / 00:00:00

İzmir'in Ödemiş İlçesi'nde, bir süre ilişki yaşayıp ayrıldığı ileri sürülen sevgilisi Emel Akçay'ı yemek yedikleri lokantada kurşun yağmuruna tutup öldüren polis memuru B.Ö. tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ölen Akçay'ın, daha önce birlikte görev yaptıkları Antalya'da kendisi dövdüğü için B.Ö.'den şikayetçi olduğu ortaya çıktı. Açığa alınan zanlı B.Ö.'nün ise ifadesinde, Akçay'ın kendisinin yanına çağırdığını, başka erkekle birlikte olduğunu söyleyince tartışıp ateş ettiğini söylediği öğrenildi.

Olay, dün, saat 15.00 sıralarında Saraçoğlu Caddesi'ndeki, Hülya Özen'e ait Sahan Ev Yemekleri Lokantası'nda meydana gelmişti. Ödemiş'e bağlı Bademli Köyü'ndeki Sağlık Ocağı'nda ebe olarak çalışan 29 yaşındaki Emel Akçay, iddiaya göre, daha önce görev yaptığı Antalya'da tanıştığı evli ve bir çocuk babası polis memuru 31 yaşındaki B.Ö. ile bir süre ilişki yaşadı.

B.Ö.'nün baskılarından kurtulmak istediği ileri sürülen Emel Akçay, bir yıl önce Antalya 25 Nolu Sağlık Ocağı'ndan tayinini isteyerek, Ödemiş'e bağlı Bademli Köyü Sağlık Ocağı'na geldi. Antalya Emniyet Müdürlüğü kadrosunda görevli 8 yıllık polis memuru B.Ö., bir haftalık rapor alıp, aynı kentten tanıdığı ve bir süre birlikte ilişki yaşayıp, ayrıldığı iddia edilen Emel Akçay'la konuşmak üzere Bademli Köyü'ne geldi. Ödemiş'teki bir lokantaya yemek yemeye giden B.Ö. ve Akçay, bir süre sonra tartışmaya başladı. Akçay, polis memuru B.Ö.'nün bu sırada belinden silahını çıkardığı görünce, lokantanın içine kaçtı. Peşinden koşan B.Ö., dul kadını, kurşun yağmuruna tutup öldürdü. Olaydan sonra kaçmaya çalışan B.Ö. ise silah sesini duyarak gelen meslektaşlarının 'Dur' ihtarına uymayınca topuğundan vurularak yakalandı. Genç kadının cesedi ise, olay yerinde polisin ve savcının yaptığı incelemenin ardından Ödemiş Devlet Hastanesi Morgu'na kaldırıldı.

Ödemiş Devlet Hastanesi'ndeki tedavisinin ardından gözaltına alınan B.Ö., bugün, işlemlerinin ardından adliyeye sevkedildi. Açığa da alınıp beylik tabancasına ve kimliğine de el konulan zanlı B.Ö., ifadesinde, Akçay'ın kendisinin teklif edip yanına çağırdığını, başka erkekle birlikte olduğunu söyleyince tartışıp ateş ettiğini söylediği öğrenildi. B.Ö., nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

Bu arada, ölen Akçay'ın, Antalya'da görev yaparken kendisini sürekli dövdüğü için B.Ö.'den şikayetçi olduğu öğrenildi. B.Ö.'nün o dönemde bu suçlamayla ilgili idari soruşturmaya tabi tutulduğu iddia edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious