Polis, gaspçıyı cep telefonundan buldu

  • Giriş : 21.06.2006 / 00:00:00

Bursa'da, bıçaklı gasp olayına karıştığı iddia edilen zanlı, cep telefonunun IMEI numarasından yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alınan bilgiye göre, bıçaklı gasp suçundan aranan Emrullah Y. (20) polis tarafından yakalandı. 23 Mart'ta merkez Yıldırım ilçesi Umurbey Mahallesi'nde Gürkan A. (15) isimli öğrencinin yolunu kesen ve bıçakla tehdit ettikten sonra cep telefonunu gasp eden Emrullah Y. kayıplara karışmıştı. Gürkan A.'nın şikayetinin ardından harekete geçen polis ekipleri, IMEI numarası tespit edilen telefondan Emrullah Y.'ye ait hattın kullanıldığını belirledi. Bu gelişmenin ardından onlarca suçtan kaydı bulunan Emrullah Y.'nin fotoğrafı Gürkan A. tarafından teşhis edildi. Polis ekipleri de Emrullah Y.'yi yakalamak için harekete geçerken, bu kişinin Ankara'ya gittiği belirlendi.

Yapılan araştırmaların sonucunda izine rastlanılamayan Emrullah Y., Bursa'ya geldikten sonra Santral Garaj'da bir bayide telefon satmak istediği sırada sokak timi polisler tarafından yakalandı. Emniyete götürülen Emrullah Y.'nin Gürkan A.'dan gasp ettiği belirtilen telefonu sattığı anlaşıldı. Şüpheli ifadesinin ardından Cumhuriyet Savcılığı'na sevk edildi. Yapılan yargılama sonucunda zanlı tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Çarşı Polis Merkezi sorumluluk alanındaki bir hırsızlık olayına karıştığı belirlenen Emrullah Y. bu kez polis merkezine götürüldü. Zanlı burdan da arandığı suçtan serbest bırakıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious